Szczegóły nowej galaktyki karłowatej odkrytej na obrzeżach Drogi Mlecznej

Szczegóły nowej galaktyki karłowatej odkrytej na obrzeżach Drogi Mlecznej
Korzystając z pomiarów kilostopniowych, astronomowie odkryli znaczny nadmiar gęstości w starych, ubogich w metal gwiazdach (Ilustrated Image Infobae)

Ogromna ilość Notatki To pozwoliło Teleskopy Najnowocześniejsze technologie zapewniły naukowcom setki nowych osiągnięć, które pojawiają się co tydzień. Teraz odkrył to zespół astronomów z Neapolu Nowy układ gwiazd Na obrzeżach droga Mleczna W ramach badania Kilo Degree Survey (KiDS) grupa Ankiety wizualne w tym Niebo południowe. Nowy system nazywa się Sekstanza IIPrawdopodobnie jest to bardzo słaba galaktyka karłowata.

KiDS to wielkoskalowe, wielopasmowe badanie wykonane przy użyciu teleskopu VLT Survey Telescope (VST) w Obserwatorium Paranal w Europejskim Obserwatorium Południowym w Chile. Od 2011 roku na mapie zmapowano obszar 1350 stopni kwadratowych powierzchni Ziemi Nocne niebo W czterech filtrach szerokopasmowych (u, g, r, i). Chociaż KiDS koncentruje się na składaniu w całość wielkoskalowych struktur we wszechświecie, może także wykrywać inne Gwiazdy pozagalaktyczne Niski połysk powierzchni.

Z tego powodu zespół Naukowcy astronomii W reżyserii Massimiliano Gato Obserwatorium Astronomiczne Capodimonte w Neapolu we Włoszech zdecydowało się przeprowadzić operację Rozbudowane poszukiwania Do Słabe układy gwiezdne Nieznane osoby z KiDS, jak stwierdzono w artykule opublikowanym w arXiv. W tym celu prześledzili gęstość gwiazd o niskiej jasności w najnowszej publikacji danych systemu (DR4), co dało obiecujące wyniki.

Wynik ten podkreśla znaczenie ciągłych badań w celu potwierdzenia prawdziwej natury struktur takich jak Sextans II i ich roli w środowisku galaktycznym (European Press)

„W czwartej publikacji danych z badania KiDS (DR4) informujemy o odkryciu dużych, zwartych, nadmiernych gęstości starożytnych gwiazd ubogich w metale” – wyjaśnili autorzy w artykule.

Zespół zidentyfikował bardzo obiecującą hipergęstość gwiazd w konstelacji Sekstana. Dalsze obserwacje tego odkrycia przeprowadzono za pomocą 8,2-metrowego teleskopu Subaru. Wnioski potwierdziły, że jest to układ gwiazd oddalony o około 473 tysiące lat świetlnych.

Początkowo astronomowie nazwali nowy układ KiDS-UFD-1 i Sextans II. Zebrane dane wskazują, że Sextance 2 jest stosunkowo mała, ma promień półświatła około 629 lat świetlnych, a jej masę szacuje się na 4910 mas Słońca. Układ ma metaliczność -1,5 dex (parametr mierzący stężenie metali w ciele niebieskim), eliptyczność 0,46 i ma co najmniej 10 miliardów lat.

Pocztówka przedstawiająca Teleskop Hubble'a, który jest również często używany do eksploracji kosmosu (European Press)

Zdaniem autorów artykułu, wyniki na to wskazują Sextans II to słaby, stary i ubogi w minerały system. Zespół Gatto doszedł do wniosku, że jest to słaby sferyczny satelita Drogi Mlecznej, najprawdopodobniej niezwykle słaba galaktyka karłowata (UFD). Ogólnie rzecz biorąc, są to najmniej świecące, najbardziej dominujące w ciemnej materii i najmniej rozwinięte chemicznie galaktyki.

Badacze nie wykluczają jednak możliwości, że Sextans II jest zakłócającą gromadą kulistą (sferyczną grupą gwiazd, która zwykle krąży wokół jądra galaktyki jak satelita), dodając, że aby to potwierdzić, potrzebne są dalsze badania tego układu. Jego prawdziwa natura.

Eksperci poświęcili się monitorowaniu tego odkrycia, aby udoskonalić jego definicję i klasyfikację, ponieważ, ich zdaniem, może ono wnieść nowy wkład w sposób powstania naszej Galaktyki Drogi Mlecznej.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *