Szczepionka Pfizer jest skuteczna na całym świecie u dzieci od 5 roku życia

Amerykańsko-niemieckie laboratorium Pfizer / Bioendech potwierdziło w poniedziałek wyniki szczepionki przeciwko Govt-19 dla małych dzieci i ma nadzieję, że wkrótce uzyska zielone światło od organów regulacyjnych ds. zdrowia.

(Przeczytaj: Trzecia dawka szczepionki Pfizer? Mówimy, dlaczego jest to konieczne)

Szczepionki podawane tej grupie są niskodawkowe, ale skuteczne „Porównywalna” reakcja U pacjentów w wieku od 16 do 25 lat amerykańska firma Pfizer i jej niemiecki partner wymienili we wspólnym oświadczeniu wyniki swoich badań klinicznych.

(Przeczytaj: szczepionka antykoagulacyjna Moderny jest bardziej skuteczna niż Pfizer)

Wśród uczestników w wieku od 5 do 11 lat szczepionka jest bezpieczna, dobrze tolerowana i ma silne reakcje przeciwciał neutralizujących”, zauważyli.

(Przeczytaj: Govt zapobiega wariantowi delta z poprzedniej szczepionki przeciw zakażeniom)

Powiedzieli też, że „wkrótce” prześlą dane władzom.

To pierwsze dane kliniczne dla tej grupy wiekowej. Agencje regulacyjne UE i USA od 12 lat udzielają licencji na szczepionki Pfizer/Bioendech i Modern oparte na technologii Messenger RNA.

W miarę rozprzestrzeniania się zmienności delta ”Od lipca w Stanach Zjednoczonych odnotowano 240% wzrost przypadków pediatrycznych Govt-19, co wskazuje na potrzebę szczepień.Powiedział Albert Powerla, dyrektor generalny firmy Pfizer.

Dawka leku w tej grupie wynosiła 10 mikrogramów na zastrzyk zamiast 30 podawanych starszym grupom. Są to częściowe wyniki badania 4500 dzieci w wieku 6 miesięcy i 11 lat. W Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Polsce i Hiszpanii.

Obie firmy spodziewają się opublikować wyniki w czwartym kwartale w okresie od 2 do 5 lat oraz od 6 miesięcy do dwóch lat po otrzymaniu wstrzyknięć 3 mikrogramów. Ogłoszenie zostało przyjęte z zadowoleniem przez dr Ashish Jah, jednego z czołowych amerykańskich ekspertów rządowych, którego nazwał „dobrą wiadomością”, oczekiwaną przez wielu rodziców.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a homoseksualizm będzie kontynuowany ”Mój 9-latek zostanie zaszczepiony do HalloweenOn tweetował.

Nieudowodnione korzyści

Amerykański organ regulacyjny powiedział, że na początku września „dokładnie” przeanalizuje wnioski o awaryjną akredytację szczepionek przepisywanych dzieciom w wieku poniżej 12 lat i że proces ten powinien trwać „tygodnie zamiast miesięcy”.

W Izraelu dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które mają poważne komplikacje związane z rządem 19, są szczepione od 1 sierpnia. To jest “Specjalne wyróżnienie“Każda igła bez czekania na dane medyczne”Studiowałem każdy przypadek”, Według Ministerstwa Zdrowia.

Szczepionki Pfizer i Moderna są już podawane nastolatkom w wieku powyżej 12 lat w kilku krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Anglii, Szkocji i Walii, przed Irlandią Północną w przyszłym miesiącu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) korzyści płynące ze szczepionki dla osób poniżej 12 roku życia nie zostały jeszcze wykazane. Ale Chociaż uważa się, że dzieci są mniej podatne na rozwój ciężkiej postaci Govt-19, Niektórzy naukowcy obawiają się, że rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu delta może prowadzić do poważnych przypadków w młodym wieku.

AFP

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *