Szczepionki przeciw COVID dla małych dzieci docierają do hrabstwa Multnomah

Szczepionki przeciw COVID dla małych dzieci docierają do hrabstwa Multnomah

Specjalistka od szczepień w hrabstwie Multnomah, Maya Boucher, otworzyła dostawę szczepionek pediatrycznych przeciwko COVID-19, które zostały dostarczone do Departamentu Zdrowia hrabstwa Multnomah we wtorek, 9 listopada 2021 r. w Portland.

Christina Wentz-Graf / OPB

Pierwsza szczepionka przeciw COVID-19 dla małych dzieci w hrabstwie Multnomah dotarła do Portland we wtorek rano, gdy Stany Zjednoczone rozpoczynają kolejny etap kampanii masowych szczepień.

Dostawa szczepionek FedEx, które zostały dostarczone w izolowanych pudłach piankowych wypełnionych suchym lodem, aby utrzymać bardzo niskie dawki, wyniosła mniej niż 10 000 dawek zamówionych przez Służbę Zdrowia Hrabstwa Multnomah, ale oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach nastąpi więcej dostaw.

To będą pierwsze dawki prowincji Przypisany w ramach powiatowego programu zdrowia publicznego, z których część kieruje do klinik obsługujących osoby kolorowe lub skierowane do społeczności, które napotykają bariery w szczepieniu, takie jak język i harmonogramy pracy.

w Sesja online We wtorek dr Dean Seidlinger, urzędnik ds. zdrowia w Oregon Health Authority, odpowiedział na pytania dotyczące szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

„Według naszych szacunków około 330 000 młodych ludzi w tej grupie wiekowej kwalifikuje się teraz do otrzymania szczepionki COVID-19” – powiedział Sidelinger. „To dobra wiadomość dla małych dzieci i ich rodziców, ponieważ daje większej liczbie osób możliwość ochrony siebie i swoich bliskich przed COVID-19”.

Przypadki pediatryczne stanowiły 15% wszystkich przypadków, powiedział Sidelinger, dodając, że odsetek zachorowań wśród dzieci w Oregonie był najwyższy w ostatnich miesiącach.

„Żywe szczepionki są zalecane dla tych młodszych dzieci w wieku od 5 do 11 lat” – powiedział Sidelinger. „Nasze ostatnie przypadki pediatryczne są najwyższe w tej grupie wiekowej”.

Sidelinger mówi, że niepożądane skutki u dzieci podczas badań były rzadkie i łagodne.

„W badaniu klinicznym reakcje były łagodne i samoograniczające się, podobne do obserwowanych u nastolatków i dorosłych oraz innych rutynowo zalecanych szczepionek dla dzieci” – powiedział Sidelinger. „I były mniej powszechne u osób w wieku 5-11 lat niż u starszych dzieci i dorosłych w wieku 16-25 lat”.

Oregon Health Authority zachęca osoby, które chcą umawiać się na wizyty dla młodszych dzieci, które niedawno otrzymały dostęp do szczepionki Pfizer, do znalezienia klinik i innych możliwości poprzez Pobierz stronę internetową o szczepionkach Oregon.

Droga dawek szczepionek dla małych dzieci od producenta do kliniki była dokładnie monitorowana przez cały czas. Przesyłki są wypełnione trackerami, które monitorują lot.

Kiedy pudełka są opróżniane i umieszczane w chłodni niezbędnej do utrzymania ich skuteczności, urzędnicy wyłączają urządzenia śledzące i analizują ich dane, aby upewnić się, że szczepionki były odpowiednio przechowywane i bezpieczne w użyciu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *