Szef MI6 popiera polskie oskarżenia o szpiegostwo przeciwko hiszpańskiemu dziennikarzowi Pablo Gonzalezowi.

Szef brytyjskiego wywiadu oskarżył hiszpańskiego dziennikarza w piątek Paul Gonzalez Być rosyjskim szpiegiem. Richard MooreNajwyższy autorytet w MI6González potwierdził, że został zatrzymany na polskiej granicy podczas próby wjazdu Ukraina Gonzalez mówi, że został aresztowany podczas próby wjazdu na Ukrainę, aby pracować dla Rosji i przyczynić się do destabilizacji kraju. Pracuj dla Rosji i destabilizuj kraj. W ten sposób Wielka Brytania wydaje się wspierać oskarżenia Polski, w której González przebywa w więzieniu w oczekiwaniu na proces.

Pablo González został aresztowany w Przemyślu, polskim mieście niedaleko granicy z Ukrainą, w lutym ubiegłego roku, kilka dni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Kilka dni temu został wydalony z Ukrainy przez lokalne tajne służby. Polska twierdzi rosyjski agent wywiadu Wsadzić go do więzienia zgodnie z krajowym kodeksem karnym. González pracował jako dziennikarz w ostatnich latach w regionie Donbasu, epicentrum konfliktu między Rosją a Ukrainą. Dokładnie, jak przekonywał González, w niektórych publicznych wypowiedziach Polski związanych ze sprawą Korzystał ze stanowiska dziennikarza Służyć rosyjskim interesom.

Moore wyraził się na forum obronnym w Aspen: „Dwa z nich” [presuntos agentes rusos] Niedawno aresztowany. Jeden z nich udaje hiszpańskiego dziennikarza, faceta o imieniu Gonzalez Yaku. byłem Próba wejścia na Ukrainę w ramach działań destabilizujących [rusos]». Rodzina Gonzáleza, która posiada paszporty hiszpańskie i rosyjskie, wielokrotnie oskarżała go o brak szacunku dla Polski, ponieważ urodził się w kraju, w którym się urodził pod rządami Putina. Prawa człowieka W aresztowaniu Gonzaleza. Jednak zarówno hiszpański minister obrony, Margaret OakesPodobnie jak ambasador Hiszpanii w Polsce, który udowodnił, że jest świadomy sprawy i nigdy nie poparł tych roszczeń.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.