Sześć minut podsumowujących rok

Daleko od ataku na Kapitol zachęcanego przez Donalda Trumpa czy burzy Filomeny, która pokryła Madryt śniegiem, ale tak: oba miały miejsce w 2021 roku. Tak rozpoczął się burzliwy rok, drugi w kalendarzu pandemii, naznaczony pojawieniem się nowych wariantów covid i wynikające z niego ograniczenia Iść i iść i spróbować zatrzymać swój postęp.

Po raz kolejny koronawirus ukradł wszystkie światła. Jednak tym razem nie było to spowodowane jego śmiercią z powodu kampanii szczepień. Jeśli na początku stycznia zaszczepione osoby nie dotrą do 0,1% populacji, to obywatele sylwestrowi z pełną wytyczną osiągają 80%. Tymczasem nasze ekrany zostały zalane tysiącami obrazów dziury w nieznanych ramionach.

Oprócz pandemii inne wydarzenia wyrzeźbiły dla niej miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie sposób zapomnieć np. rozpaczy na lotnisku w Kabulu po powrocie talibów do władzy w Afganistanie czy migrantów obozujących na białoruskiej granicy z Polską, cierpiących z powodu listopadowego chłodu.

Mieszkańcy La Palmy również mieli bardzo trudne chwile, spędzając ponad trzy miesiące w napięciu przed niepowstrzymaną erupcją wulkanu. Bez wątpienia lawa wypływająca z wulkanu Cumbre Vieja spowodowała w tym roku jedne z najbardziej niezwykłych i przerażających obrazów.

W wiadomościach politycznych pojawili się nowi przywódcy, od Pere z Aragonii jako nowego szefa generalnego po Isabel Díaz Ayuso, niekwestionowaną przywódczynię w Madrycie. A w sporcie wołanie Leo Messiego o jego odejściu z Barcelony jest nieusuwalne dla każdego fana klubu, chociaż mogą później cieszyć się z otrzymania Złotej Piłki.

Ta kompilacja pokazuje niektóre obrazy, które 2021 pozostawił do historii w dniu, w którym wszyscy faktycznie stworzyli swoje fantazje w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *