Szkielet dinozaura, który pomógł zainspirować Park Jurajski, sprzedaje się za 12,4 miliona dolarów

rzadki szkielet dinozaur Kto zainspirował złoczyńców w filmach Park Jurajski Został sprzedany za 12,4 mln USD po Aukcja.

kości Deinonychus antirrhopusgatunek rozsławiony przez przeboje kinowe, sprzedawany w Christie’s za ponad dwukrotność orientacyjnej ceny 6 milionów dolarów.

autor Park JurajskiMichael Crichton przyznał kiedyś, że opisał te stworzenia w swojej książce i filmie z 1993 roku „Velociraptors”, ponieważ było to bardziej dramatyczne niż dyinonyks.

Szkielet zawiera 126 prawdziwych kości, a reszta, w tym większość czaszki, została zrekonstruowana.

Dom aukcyjny zauważył, że skamielina, nazywana Hectorem, była pierwszą publiczną sprzedażą dyinonyksktóry jest opisywany jako wdzięczny dwunożny dinozaur słynący z szponiastych stóp.

Hector ma około 110 milionów lat i został odkryty dziesięć lat temu na prywatnej ziemi w Montanie przez paleontologów samouka Jacka i Robertę Owen.

Ostatni właściciel pozostał nieznany podczas sprzedaży.

„Nie miałem pojęcia, że ​​skończę w Kristi” – powiedział 69-letni Owen. New York Times.

On i jego żona mieli umowę z właścicielem, która pozwalała im kopać w zamian za udział w zyskach z tego, co znaleźli.

Para najpierw zauważyła fragmenty kości w miejscu, w którym znaleziono dwa inne zwierzęta, i ostrożnie wykopali je skalpelem i szczoteczką do zębów.

Według gazety zapłacono mu znacznie poniżej ostatniej ceny sprzedaży, ale jego firma nigdy nie została opłacona pieniędzmi.

„Chodzi o polowanie, chodzi o odkrywanie” – powiedział – „Jesteś jedynym człowiekiem na świecie, który tego dotknął. zwierzęTo jest bezcenne”.

W 2020 roku Christie’s sprzedał na aukcji szkielet z T-Rex aka Orchard z rekordową ceną 31,8 miliona dolarów, prawie czterokrotnie wyższą od szacunków na 8 milionów dolarów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *