Szpitale w USA są najbardziej obciążone podczas pandemii — ale nie dotyczy to tylko Covid

Szpitale w USA są najbardziej obciążone podczas pandemii — ale nie dotyczy to tylko CovidCNN

Według analizy danych CNN z amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej szpitale są bardziej zapełnione niż podczas pandemii Covid-19. Ale wraz z narastającym sezonem wirusów układu oddechowego w Stanach Zjednoczonych, to Covid wypełnia w tym roku gospodarstwa domowe.

Ponad 80% łóżek szpitalnych jest używanych w całym kraju, co oznacza wzrost o 8 punktów procentowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Szpitale są zobowiązane do zgłaszania informacji o pojemności od połowy 2020 r. w ramach federalnych wysiłków mających na celu śledzenie skutków pandemii Covid-19.

Przez zdecydowaną większość tego czasu szpitale były zapełnione w ponad 70%. Ale był wypełniony w 80% tylko w jednym innym momencie: w styczniu, podczas szczytowego wzrostu Omicron w USA. W styczniu około jedna czwarta łóżek szpitalnych była używana dla pacjentów z Covid-19. Jednak obecnie według danych HHS tylko około 6% łóżek jest używanych dla pacjentów z Covid-19.

Sezon na wirusy układu oddechowego trwa w całych Stanach Zjednoczonych. Wszystkie stany z wyjątkiem sześciu mają „wysoki” lub „bardzo wysoki” poziom wirusa oddechowego, ponieważ sezonowa aktywność grypy pozostaje „wysoka i nadal rośnie”, zgodnie z amerykańskimi Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Prawie dwa razy więcej osób było hospitalizowanych z powodu grypy w tygodniu Święta Dziękczynienia niż w poprzednim tygodniu. A najnowsze dane z monitoringu prawdopodobnie nie odzwierciedlają pełnych efektów świątecznych spotkań, ponieważ trwają one tylko do 26 listopada, dwa dni po Święcie Dziękczynienia.

Napływ pacjentów z grypą jest głównym powodem przepełnienia szpitali, mówi Nancy Foster, wiceprezes American Hospital Association ds. jakości i bezpieczeństwa pacjentów.

„Wskaźniki są wyższe, ponieważ widzimy tak wielu pacjentów z sezonem grypowym w wielu częściach kraju, co sprowadziło wiele osób starszych i niektóre małe dzieci do szpitali” – powiedziała w oświadczeniu dla CNN. „Plus, RSV wypełnia wiele łóżeczek i łóżeczek”.

Ponadto istnieją wyzwania wynikające z niedoborów siły roboczej i zaległości pacjentów, którzy opóźniali opiekę w ciągu ostatnich kilku lat.

„Pacjenci, których opieka mogła zostać opóźniona na początku roku z powodu skoków Covid lub z powodu krytycznego personelu lub zaopatrzenia, są teraz leczeni” – powiedział Foster. „Niedobory siły roboczej nie tylko utrudniły pracę szpitalom, ale także zmniejszyły liczbę pacjentów, którymi można się opiekować w domach opieki i innych placówkach opieki po ostrym przebiegu. W związku z tym pacjenci spędzają więcej czasu w szpitalach, czekając na wypis” na wyższy poziom opieki i ograniczyć naszą zdolność do zapewnienia łóżka pacjentowi, który naprawdę wymaga hospitalizacji”.

W liście do gubernatorów kraju z zeszłego tygodnia sekretarz HHS Xavier Becerra zauważył, że grypa i inne wirusy układu oddechowego „zwiększają presję” na krajowe systemy opieki zdrowotnej. Becerra napisał, że administracja Bidena jest „gotowa do dalszej pomocy w zakresie zasobów, zaopatrzenia i personelu” – ale powstrzymała się od wydania oficjalnego ogłoszenia stanu wyjątkowego, o co prosili liderzy zdrowia dzieci w zeszłym miesiącu.

Liczba łóżek szpitalnych może się zmieniać z dnia na dzień, ponieważ szpitale dostosowują liczbę udostępnianych łóżek w oparciu o personel i inne zasoby.

Od czwartku około 10% szpitali zgłosiło „poważne braki kadrowe”. Ponad 90% łóżek szpitalnych jest używanych w Rhode Island, a ponad 85% łóżek jest pełnych w ośmiu innych stanach: Waszyngton, New Hampshire, Massachusetts, Minnesota, Georgia, Missouri, Wirginia Zachodnia i Oregon.

Łóżka szpitalne dla dzieci od miesięcy są pełniejsze niż zwykle. Około 76% łóżek szpitalnych dla dzieci jest w użyciu, co oznacza wzrost ze średniej około dwóch trzecich pełnych w ostatnich latach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.