Sztuczki Google Maps 2022 | aktualności | Aktualizacja | Aplikacje | Zacznie pokazywać ceny opłat drogowych, sygnalizacji świetlnej i znaków stopu na Twojej trasie | Technika

mapy Google Wprowadził kilka zmian, które nadejdą w nadchodzących tygodniach i miesiącach, począwszy od wstępnego obliczenia kosztów drogi wraz z opłatami za przejazd, po bardziej szczegółowe mapy i lepsze włączenie do ekosystemu. iOS.

Pożądanym celem jest Google Ma to pomóc zaplanować trasę i „oszczędzić pieniądze i odkryć nowe miejsce”, jak twierdzi sama firma.Szczegółowe informacje o wszystkich nowych aktualizacjach.

Pierwsza przedstawia kierowcy szacunkowy koszt opłaty drogowej przed wyruszeniem w drogę. W ten sposób Mapy Google „Pomaga uprościć wybór między płatnymi i niepłatnymi trasami”.

Przeczytaj także: Spotify próbuje promować listy odtwarzania niektórych użytkowników na swojej stronie głównej

Google obiecuje, że jego użytkownicy „wkrótce” zobaczą szacowaną opłatę za przejazd między kierowcą a jego miejscem docelowym „dzięki informacjom dostarczonym przez lokalne władze”. Obejmuje to takie czynniki, jak cena opłaty w zależności od dnia tygodnia i planowanej godziny jej przekazania.

Technologia to pamięta Mapy Google będą nadal wyświetlać bezpłatne trasy Tak długo, jak jest dostępny. A jeśli chcesz całkowicie przestać widzieć metody płatności, wskazane jest, aby kliknąć trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu i wybrać opcję „Unikaj opłat”.

Google obiecuje, że ta nowa wersja pojawi się na Androidzie i iOS w kwietniu przyszłego roku dla prawie 2000 dróg płatnych w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii i Indonezji. Inne kraje będą musiały poczekać na jego przybycie „wkrótce”.

Kilka bardziej szczegółowych map

Druga babcia przedstawiona przez mapy Google Skupia się na większej ilości szczegółów na swoich mapach. W tym celu w przeglądarce zostaną wprowadzone nowe szczegóły, takie jak znaki stopu, sygnalizacja świetlna, układ budynków i obszary zainteresowania. Ponadto w poszczególnych miastach Możesz nawet zobaczyć kształt i szerokość drogi.

Ta odnowiona mapa nawigacyjna pojawi się w wybranych krajach „w nadchodzących tygodniach” na Androida, iOS, Android Auto i CarPlay.

Przeczytaj także: Twitter potwierdza, że ​​doda opcję edycji wiadomości

Lepsze współistnienie w ekosystemie IOS

Trzecia i ostatnia aktualizacja od Google poprawia jego współistnienie w ekosystemie iOS. W tym celu położono nacisk na trzy nowe ulepszenia. Pierwszym z nich jest możliwość dostępu do Map Google z ekranu głównego z nowymi „widżetami”, dzięki którym możesz zobaczyć między innymi szacowany czas przyjazdu i alternatywne trasy. Ponadto obecne narzędzie wyszukiwania zostanie zminimalizowane. Ta nowość zostanie wprowadzona „w najbliższych tygodniach” w najnowszej wersji Map Google.

Google zmniejszy obecne narzędzie wyszukiwania. / Google

W systemie iOS druga optymalizacja pozwoli „W ciągu kilku tygodni” Nawigacja w Mapach Google z Zegarek Apple. Aby to zrobić, po prostu dotknij skrótu Mapy Google w aplikacji na swoim Apple Watch.

Wreszcie, Mapy Google zostaną również zintegrowane z aplikacją Spotlight, Siri i aplikacją Skróty na iOS. Aby uzyskać do niego dostęp, użytkownik będzie musiał wymówić polecenia, takie jak „Hej Siri, daj mi wskazówki” lub „Hej Siri, przeszukaj Mapy Google”. Ta nowa wersja pojawi się „w nadchodzących miesiącach”, a w przypadku ulepszonej funkcji wyszukiwania Siri „pod koniec lata”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.