Ta dziwna formacja w kształcie portalu jest nowym odkryciem na Marsie, które wywołuje wszelkiego rodzaju teorie na Reddicie.

W ciągu dekady badała powierzchnię Marsa, łazika Curiosity NASA Zrób tysiące zdjęćs Jeden z ostatnich, jakie złapał Wyróżnij się, by wyglądać jak „otwarte drzwi” Doskonale wkomponowany w krajobraz czerwonej planety.

Oczywiście zdjęcie wywołało wszelkiego rodzaju reakcje, ponieważ Niektórzy użytkownicy nawet wskazałem Jest to wejście do legowiska Mars„brama” do innej witryny, a nawet inspiracja dla Doom Games.

Jednak nic nie mogło być dalsze od rzeczywistości, mimo że NASA nie zapewniła Brak informacji o składzie lub jego pochodzeniujedni z najbardziej rozsądnych ludzi przez reddit Przydzielono mu zadanie wyjaśnienia przyczyn występowania tego pierwiastka na Marsie, a może to być złamanie mostka.

Oznacza to, że jest to wynik pewnego rodzaju nacisku w skale, Co skończyło się zerwaniem części tego?być może za pomocą jednego lub dwóch trzęsień ziemi.

Kolejny szczegółowy obraz formacji

Ta teoria jest poparta największym trzęsieniem ziemi, jakie kiedykolwiek odnotowano na Czerwonej Planecie, które jest Stało się to 4 maja tego roku. O których naukowcy wciąż analizują informacje Określ lokalizację i przyczynę jej wystąpienia.

Chodzi o perspektywę

Chociaż formacja skalna w kształcie drzwi może mieć „normalną” wielkość, otwór jest prawdopodobny W prawdziwym życiu zależy to tylko od kilku centymetrów Z braku dokładnej miary można jedynie spekulować na temat jej proporcji.

Zdjęcie zostało zrobione na stanowisku geologicznym zwanym Fronton Greenheugh Z kamerą na maszcie należący do łazika Curiosity 7 maja miniony.

Uchwyć ciekawość Mars

Panoramiczny obraz Sol 3466, z „bramą” blisko środka obrazu, z lekkim ciężarem po lewej stronie

Możliwe, że ten obiekt może sugerować wielu „dziwnym konstrukcjom” Masz znacznie prostsze wyjaśnienie i rzeczywistość.

Aby nie iść dalej, trzeba tylko pamiętać dziwne ciało Kształt sześcianu odkryty przez chiński łazik Yutu 2 na powierzchni Księżyca w zeszłym roku, co pokazał po bliższej obserwacji To był tylko kamień To z odbiciem światła i perspektywą obrazu sprawiło, że wyglądało to tak.

Zdjęcia: NASA/JPL-Caltech/MSSS

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *