Ta nowa, fanowska wersja „Silent Hill” z Unreal Engine 5 udowadnia, że ​​grafika to nie wszystko.

Techniczna siła Unreal Engine 5 nie budzi wątpliwości: tak było Nadesłane przez Epic Games w maju 2020 r. w Techniczna demonstracja, która podkreśla oczywiście przytłaczający realizm grafiki Był w stanie poruszać się z pełną płynnością. Jednak nie wszystko jest błyszczące i kolorowe: Unreal Engine 5 jest w stanie ożywić szare i szare miasto świata, Silent Hill.

Zostało to zademonstrowane przez Codeless Studio z filmem stworzonym bez jakiejkolwiek zgody Konami (no dawaj, nie mamy podglądu restartu ani nowej części serii) i to Idealnie replikuje pierwsze takty legendarnego Playstation One. W nim będziemy towarzyszyć Harry’emu Masonowi w poszukiwaniu jego córki Cheryl, zagubionej w przerażających mgłach miasta.

Mgła, która nie pozwala ci zobaczyć

Zabawne jest to, że jak wiadomo, Pierwsza mgła „Silent Hill” miała jasną funkcję: miała zakryć techniczne ograniczenia konsoli Sony. Ale jednocześnie ułatwiając nam przejście ze sprzętem do miasta, nadało to tytułowemu miastu wyjątkowy i niepokojący charakter: mgła jest niezbędna do spełnienia wymagań gry, ale jednocześnie nadała niepowtarzalną tożsamość etapem. Coś podobnego do tego, co się stało z „Spider-Man” autorstwa Neversoft I skąpany w Nowym Jorku we mgle, co trzeba było uzasadnić argumentem.

Bezkodowe wideo studyjne Doskonale powtarza początkowe takty gry, w tym niszczycielskie wykorzystanie ścieżki dźwiękowej Samoloty były skłonne wskazywać na niepokój i wrażenie, że Harry jest obserwowany. Hiperrealizm zbliżeń, efekty świetlne w alejkach i naturalność animacji uświadamiają, ile tak szanowana tutaj mgła może wnieść do dusznej atmosfery Silent Hill. Dzięki Unreal Engine 5 możemy go wyeliminować, ale… kto chce jasnego i czystego Silent Hill?

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.