„Tajemnicza chata” zauważona przez chiński łazik księżycowy Yutu-2 dostaje wyjaśnienie

„Tajemnicza chata” zauważona przez chiński łazik księżycowy Yutu-2 dostaje wyjaśnienie

Zdjęcie, które przykuło uwagę ludzi w zeszłym miesiącu.

CNSA/CLEP/Red Circle autorstwa Amandy Kooser/CNET

Skała „tajemnicza chata” na księżycu ma teraz bardziej odpowiednią nazwę: „nefrytowy królik”.

CNSA/CLEP/Red Circle autorstwa Amandy Kooser/CNET

ten „Tajemnicza chata” lub „dom” zauważony przez chiński łazik Yutu-2 Po drugiej stronie księżyca okazuje się – proszę werble – skała. Nie jest to do końca niespodzianka, ale zabawne zakończenie układanki księżycowej, która zrobiła wrażenie na wielu w grudniu.

jeszcze raz, Andrzeja Jonesa, dziennikarz relacjonujący chiński program kosmiczny dla wiadomości kosmiczne i Space.com, zaalarmuj mnie Najnowsza aktualizacja zespołu Rover W piątkowym tweecie Opisywanie epickiego epilogu Na przykład „Tak rozczarowujące, że jest świetne”.

„Chata” w kształcie sześcianu okazała się małym, grudkowatym głazem znajdującym się na krawędzi krateru. Akurat na pierwszym zdjęciu łazika wyglądał na znacznie większy i bardziej niewyraźny. Po zbliżeniu się i uzyskaniu pewnej perspektywy łazik był w stanie ujawnić prawdziwą naturę rzeczy.

To trochę jak „nefrytowy królik”, jak przyczajony królik, z marchewką po prawej i skórą po lewej.

CNSA / CLEP

ale to nie wszystko. staje się uroczy. Kształt tej teraz skupionej skały nadał jej przydomek „Nefrytowy Królik”, ponieważ wygląda trochę jak przykucnięty królik z parą marchewek przed sobą. Za „zadem” skały, która wygląda jak kupa królika, znajduje się kilka pysznych okrągłych kawałków, co zwiększa zabawę.

Nazwa łazik Yutu-2 oznacza Nefrytowego Królika, więc to tak, jakby łazik znalazł swój własny talizman na Księżycu.

Yutu-2 jest częścią Misja Chang’e-4 Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej który wylądował w 2019 roku w celu ambitnej eksploracji drugiej strony księżyca (która nie zawsze jest ciemna). Yutu-2 działa na energię słoneczną, więc okresowo przechodzi w stan hibernacji, aż do wschodu słońca. Dlatego trochę czasu zajęło zbliżenie się do Tajemniczej Chaty, aby lepiej się przyjrzeć.

To nie pierwszy raz, kiedy w kosmosie odkryto niezwykłe rzeczy. ten „łyżka” I „twarze„Na Marsie wzbudziło to również naszą ciekawość.

Efekt końcowy tej przygody może wydawać się rozczarowaniem, zwłaszcza jeśli liczyłeś na coś naprawdę dzikiego, jak obca lokacja lub starożytny monolit, ale jestem naprawdę szczęśliwy. Byłem bardzo zadowolony ze spekulacji wokół oryginalnego zdjęcia. Byłem na 99,9% pewien, że to skała, a jedyną prawdziwą tajemnicą był jej rozmiar i kształt. Okazuje się, że wygląda tak słodko jak królik.

W tym wszystkim nie należy tracić z oczu faktu, że łazik wykonuje dobrą robotę. Jest pierwszym, który bada dalszą stronę księżyca i nadal toczy się przez trzy lata po wylądowaniu. Następnie zbada obszar wokół jadeitowej króliczej skały i powinien być w stanie zrobić lepsze zdjęcia. Po bliższym przyjrzeniu zobaczymy, czy nadal wygląda jak królik.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.