Tajemnicze zjawisko na niebie Hawajów

Nie jest tajemnicą, że od czasu do czasu na niebie pojawiają się dziwne, trudne do zidentyfikowania zjawiska, które ze względu na swoje cechy czasami powodują chaos na portalach społecznościowych: od tajemniczych świateł, które przecinają niebo Hiszpanii z rzędu, po ogromną aureolę kręgu światła, który stworzył iluzję optyczną wielości słońc na niebie w Chinach.

Ten miesiąc nie będzie wyjątkiem. Niedawno rankiem 17 kwietnia w pobliżu Mauna Kea na Hawajach pojawił się tajemniczy latający wir. Dziwny obraz został uchwycony przez teleskop Subaru i zszokował tysiące ludzi, którzy go zobaczyli.

W rzeczywistości tajemnicze wydarzenie rozświetliło niebo, które spowodowało pojawienie się wiru Wielu uwierzyło, że jest to galaktyka spiralna bardzo blisko Ziemi A on podróżował w kosmos. Jednak jego początki były całkowicie ziemskie.

Niestety, co najciekawsze, ten „latający wir” był w rzeczywistości wynikiem ładunku satelity wystrzelonego na kilka godzin przed Narodowym Biurem Rozpoznania w jeden z pocisków SpaceX Sokół 9 Elon Musk, w ramach misji NRO Launch 85.

Dwa stopnie rakiety SpaceX rozdzieliły się około 2,5 minuty po wystrzeleniu, a pierwszy stopień powrócił na Ziemię, lądując w kompleksie strefy lądowania 4 w bazie sił powietrznych Vandenberg pięć i pół minuty po wystrzeleniu. Zerwanie z tym, co wydawało się być bezbłędnym startem, donosi Space.com.

Pojawia się wideo Charakterystyczna cewka spowodowana odpowietrznikiem paliwa Po zejściu z orbity z górnego etapu sokół 9, który wyszedł z orbity nad Oceanem Spokojnym tuż po zakończeniu pierwszej rewolucji”, wyjaśnia Marco Langbroek, badacz z Wydziału Astronomii Uniwersytetu w Leiden.

Co więcej, wyjaśnił Langbroek, „kropelki paliwa rakietowego tworzą w przestrzeni chmurę, która jest oświetlona światłem słonecznym, dzięki czemu staje się widoczna jako jasna chmura”.

Langbroek dodał, że to odpowietrzanie pozostałego paliwa ze zbiorników jest standardową procedurą, która ma miejsce po tym, jak silnik rakietowy wykona ostatnie „spalanie na orbicie”. Ma to na celu zapobieganie wybuchowi oparów paliwa z pozostałego paliwa w zbiorniku.

Chociaż niezwykły obraz zaskoczył tysiące ludzi, prawda była taka, że ​​to nie pierwszy raz, kiedy pocisk wywołał tajemniczy wir na niebie.

Na początku tego roku kolejna rakieta SpaceX ze stacji kosmicznej Cape Canaveral wystrzeliła wir ognia nad niebem Oklahomy.

wir śmierci

Spirala śmierci jest najwyższym etapem sokół 9, że w przeciwieństwie do niższego etapu, który z powodzeniem wykonał pionowe lądowanie na Vandenberg, Nie jest przeznaczony do ponownego użycia. Oznacza to, że górna faza może powrócić do atmosfery i ulec spaleniu.

Jednak linia lotnicza SpaceX Stwierdza, że ​​satelity opuszczające orbitę nie stwarzają ryzyka kolizji z innymi satelitami i z założenia znikają, gdy ponownie wejdą w atmosferę, co oznacza, że ​​„nie powstają szczątki orbitalne i żadna część satelity nie zderza się z Ziemią”. do firmy.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.