Tajemniczy sygnał z kosmosu został przechwycony 2000 razy w ciągu dwóch miesięcy

Zarejestrowano 1863 szybkich, powtarzalnych błysków radiowych pochodzących z obiektu o nazwie FRB 20201124A.

Zarejestrowali się 1863 Rozbłysk radiowy Szybkie, powtarzające się obrazy pochodzące z obiektu o nazwie FRB 20201124A. Zostały wykryte przez 82 godziny w sumie 91 godzin obserwacji.

To nadmierne zachowanie pozwoliło naukowcom określić nie tylko galaktykę, w której znajduje się źródło i jej odległość od nas, ale także To jest źródło.

obiekt, Nazywa się FRB 20201124Azostał odkryty za pomocą sferycznego radioteleskopu o wysokości 500 metrów w Chinach i opisany w nowym artykule badawczym prowadzonym przez astronoma Heng Shu z Uniwersytetu Pekińskiego w Chinach, donosi Alarm naukowy.

Do tej pory większość dowodów wskazuje na: gwiazda magnetycznagwiazda neutronowa o niezwykle silnych polach magnetycznych, jako źródło takiej emisji.


Zarejestrowano 1863 FRB z obiektu o nazwie FRB 20201124A (NASA).

Jeśli FRB 20201124A jest rzeczywiście jednym z nich? dzikie kosmiczne potwory Wygląda jak niezwykły okaz.

„Te obserwacje sprowadziły nas z powrotem do deski kreślarskiej” – mówi astrofizyk Peng Zhang z University of Nevada w Las Vegas. Alarm naukowy.

„FRB są wyraźnie bardziej enigmatyczne, niż sobie wyobrażaliśmy. Potrzeba więcej kampanii obserwacyjnych na wielu długościach fal, aby jeszcze bardziej ujawnić naturę tych obiektów”.

Szybkie rozbłyski radiowe wprawiały astronomów w zakłopotanie, odkąd zostały odkryte. 15 lat temuw archiwalnych danych z 2001 roku: niewiarygodnie silny wzrost emisji radiowych, który trwa tylko w mgnieniu oka.

Energia jak 500 milionów samotnych

Od tego czasu odkryto więcej: wybuchy fal radiowych trwające milisekundy, rozładowujące tyle energii, ile 500 milionów podeszew.

Milisekundowe wybuchy fal radiowych wystrzeliwują na raz do 500 milionów słońc.
Milisekundowe wybuchy fal radiowych wystrzeliwują na raz do 500 milionów słońc.

Większość zarejestrowanych rekordów jest łamana tylko raz, co utrudnia ich badanie (nie wspominając o zrozumieniu). Odkryto kilka powtórzeń, które przynajmniej pomogły naukowcom prześledzić je z powrotem do galaktyk macierzystych, mówi. Alarm naukowy.

Następnie w 2020 roku nastąpił przełom. Po raz pierwszy wykryto szybką eksplozję bezprzewodową Wewnątrz Drogi Mlecznejco skłoniło astrofizyków do prześledzenia tego zjawiska z powrotem do aktywności magnetara.

Ten najnowszy wyjątkowy przykład FRB jest kolejnym przykładem rzadkiego wzmacniacza. W czasie krótszym niż dwa miesiące obserwacji, FRB 20201124A dostarczył astronomom największą próbkę spolaryzowanych danych z szybkich impulsów radiowych spośród wszystkich innych źródeł FRB.

Na podstawie dużej ilości danych dostarczonych przez FRB 20201124A astronomowie byli w stanie wywnioskować, że według raportów źródłem jest magnetar. Alarm naukowy.

Ale było coś dziwnego. Sposób, w jaki polaryzacja zmieniała się w czasie wskazuje, że siła pola magnetycznego i gęstość cząstek wokół magnetara oscylowały.

Może to być coś innego w pobliżu emitera sygnału i może to być gorąca niebieska gwiazda (NASA).
Może to być coś innego w pobliżu emitera sygnału i może to być gorąca niebieska gwiazda (NASA).

„Takie środowisko nie jest bezpośrednio przewidywalne dla izolowanego magnetara. Wkrótce może nadejść coś innego Z silnika FRB, być może towarzyszem binarnym”, mówi Alarm naukowy.

Ten partner, jak wskazują dane, Może być gorącą niebieską gwiazdą Be-type, który często występuje u towarzyszy gwiazd neutronowych.

Zobacz też

Zobacz też

Zobacz też

GML

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.