Tajna wizyta USA na Ukrainie, gdzie ogłosili pomoc wojskową w wysokości 713 milionów dolarów

Lloyd Austin, Volodymyr Zelensky i Anthony Blinkin w niedzielę w Kijowie.

Podczas niezaplanowanej podróży do Kijowa, stolicy Ukrainy, sekretarz stanu i obrony USA Anthony Blinken i Lloyd Austin, Spotkali się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i ogłosili 713 mln dolarów finansowania wojskowego.

Wyznaczyli też nowego ambasadora w Kijowie, weterana dyplomatę Bridget Brink, obecna wysłanniczka na Słowację.

Brink zajmie to stanowisko, które jest nieobsadzone od początku 2020 roku, kiedy była ambasador na Ukrainie Marie Yovanovich została usunięta ze stanowiska w Kijowie za administracji Donalda Trumpa.

A amerykańskie media podały, że prezydent USA Joe Biden przedstawi oficjalną nominację w poniedziałek.

Odwiedź Blinken i Austin Najwyższy poziom Przedstawiciele USA na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji.

Będzie to Bridget Brink & # xe1;  Nowy ambasador USA na Ukrainie.

Bridget Brink będzie nową ambasadorką USA na Ukrainie.

Wsparcie finansowe i dyplomatyczne

co najmniej połowa 713 milionów dolarów Fundusze wojskowe na wsparcie kampanii wojennej trafią na Ukrainę, a reszta zostanie podzielona między członków NATO i innych sojuszników regionalnych.

Ponadto Stany Zjednoczone sprzedają Kijowowi amunicję o wartości 165 mln USD.

Stany Zjednoczone zapowiedziały też, że dokonują przeglądu sytuacji bezpieczeństwa w stolicy Ukrainy i otworzą ambasadę, gdy tylko sytuacja na to pozwoli, w terminie Nowy wysiłek dyplomatyczny Dwa miesiące po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Ambasada pozostaje zamknięta z tymczasowym biurem w sąsiedniej Polsce. Według doniesień amerykańskich mediów, w najbliższych dniach urzędnicy ambasady zaczną wykonywać codzienne loty do Lwowa na zachodzie Ukrainy.

Anthony Blinken wsiada do samolotu 23 kwietnia.

Anthony Blinken wsiada do samolotu 23 kwietnia.

Wizyta owiana tajemnicą

Joe Inwood, reportaż z Kijowa

Najwyraźniej Amerykanie chcieli utrzymać w tajemnicy przybycie dwóch swoich najwyższych urzędników, dopóki to się nie skończy.

Korespondenci nie są zapraszani, a lot Jeszcze nie potwierdzone Dopóki para nie znalazła się bezpiecznie w sąsiedniej Polsce.

Na ich nieszczęście prezydent Ukrainy wpadł na inny pomysł i opowiedział o wizycie grupie dziennikarzy na 24 godziny przed wizytą.

Ale wydaje się, że nie pogorszyło to zbytnio relacji, jak obiecała delegacja USA Kolejna runda pomocy wojskowej bezpośredni i pośredni.

Wyjazd został również wykorzystany jako okazja do ogłoszenia, że ​​w tym tygodniu rozpoczęło się ponowne otwarcie ambasady USA w Kijowie: nowy ambasador objął zwolnione od dwóch lat stanowisko.

Możesz być także zainteresowany | na wideo

Rosja twierdzi, że „wyzwoliła” ukraińskie miasto Mariupol

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.