Tak ludzie, technologia HyperCharge Xiaomi 200 W zniszczy twoje baterie

Logika zwycięża w nowym „HyperCharge” Xiaomi, ponieważ 200 W mocy szybko zdegraduje akumulatory.

Podczas Xiaomi Pokaż światu, zaledwie dwa tygodnie temu, jego nową markę Nadmierna opłata 200 watówWłaściwie już w tym momencie się zastanawiałem Jak do diabła aktualna bateria litowa może wytrzymać takie siły ładowania?, przy czym ograniczenia tej technologii są praktycznie ograniczone do granic.

Nie bądźmy jednak demagogami, bo to prawda Naładuj telefon komórkowy w zaledwie 8 minut Wygląda idealnie, choć nie chcemy, by odbywało się to kosztem baterii, która w naszym smartfonie wytrzymuje westchnienie ulgi, zmuszając nas do Zmień go jeszcze przed upływem ustawowych okresów gwarancyjnych Rok, dwa lub trzy lata, w zależności od różnych rynków.

Xiaomi wciąż wprowadza innowacje, ale technologia HyperCharge 200 W może nie być dobrym pomysłem.

w przypadku, gdy Nadmierna opłata Od Xiaomi to sama chińska firma chciała wyjść i faktycznie to wyjaśnić Ten rodzaj ciąży należy zastosować natychmiast W zależności od potrzeb pogorszenie jest wysokie wraz z przechodzeniem cykli ciążowych W ciągu około dwóch lat traci do 20% swojej energii według ich szacunków.

Ultraszybkie ładowanie Xiaomi do 200 W zwraca 100% baterii w zaledwie 8 minut, ale spowoduje utratę około 20% pojemności w zaledwie 800 cyklach, a tym samym również autonomię.

Xiaomi pokazuje, jak działa jego obciążenie 200 W: od 0 do 100% w zaledwie 8 minut

Liczby są jasne Ponieważ producent Haidian był bardzo przejrzysty, ponieważ koledzy lubią مثل Sałatka z Androidem, wygląda na to, że w wiadomości zamieszczonej w dniu Weibo konkretnie wymienione Wyniki testów laboratoryjnych Wykonane przez Xiaomi o Nadmierna opłata.

W ten sposób możemy teraz potwierdzić, że kabel ładujący o mocy 200 W opracowany przez Xiaomi jest w stanie skutecznie naładować baterię 4000 mAh w zaledwie 8 minut, od 0% do 100%. Koszt długoterminowy jest jednak wysoki, ponieważ degradacja jest znacznie większa ze względu na ciepło generowane przez tę energię, jeśli chodzi o przywracanie nośności.

W testach chińskiego giganta okazuje się, że Tylko 800 cykli ładowania wystarcza do zużycia do 20% pojemności W miliamperogodzinach, w odpowiedzi na ciągłe i intensywne użytkowanie dwóch dziennych cykli ładowania, Za niecałe dwa lata będziemy mieli mniej niż 80% baterii jego początkowej pojemności.

Co to znaczy? Cóż, jeśli kupisz smartfon o pojemności 4000 mAh, Po 800 wizytach w „hiperprzewoźnik” Od 200 watów będziesz miał jeden o pojemności 3200 mA Stąd o 20% mniej niezależności.

Jeśli warto, powiedzą użytkownicy, i tak właśnie jest Mam pewne wątpliwości co do aspektów prawnych i gwarancji, które Xiaomi powinno zapewnić Do ewentualnej wymiany baterii w terminie prawnym, choć na pewno nieszkodliwym Użytkownik może wybrać W razie potrzeby masz możliwość naładowania telefonu komórkowego w zaledwie 10 minut.

Więc byłoby idealnie Mam nadzieję, że ta technologia zamieni się w demokrację i nadejdzie, dzięki czemu to my podłączamy urządzenie do sieci elektrycznej Wybierzmy prędkość pobierania potrzebną w każdym przypadkuBiorąc pod uwagę pogorszenie, jakie spowodujemy na stacji… Wtedy mamy do czynienia z prawami i gwarancjami oraz rozsądnymi zastosowaniami, nie sądzisz?

Co kupi Xiaomi w 2021 roku? Przewodnik zakupu najnowszych modeli

Powiązane tematy: telefony komórkoweA Chińskie telefony komórkoweA TechnikaA Xiaomi

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *