Tak wygląda nowy system Apple CarPlay w Porsche i Aston Martinach

Tak wygląda nowy system Apple CarPlay w Porsche i Aston Martinach

Podczas WWDC 2022 zaprezentowano te z Cupertino Nowa generacja Apple CarPlay, system informacyjno-rozrywkowy zasilany z iPhone’a. Jednak od tego czasu otrzymaliśmy więcej złych wiadomości niż dobrych, głównie dlatego, że wielu producentów wolało nie wspierać tego w swoich przyszłych samochodach. Jednak teraz Porsche i Aston Martin zaskoczyły nas już pierwszym spojrzeniem na to, jak wygląda nowy system Apple CarPlay wbudowany w ich samochody..

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, nowy Apple CarPlay rozszerza możliwości obsługi o cyfrowy zestaw wskaźników, dzięki czemu nie ograniczasz się do centralnego ekranu. W ten sposób prawie zastępuje to system informacyjno-rozrywkowy samych producentów samochodów, dlatego niektórzy zdecydowali się zejść z łodzi.

Z drugiej strony Porsche i Aston Martin wykorzystują wszystkie nowe funkcje Apple CarPlay. Na obrazkach, które zobaczycie poniżej, widać, że producenci mają możliwość dostosowania go do różnych formatów ekranów.

A konkretnie w przypadku Porsche, nawet Usługa Apple CarPlay jest wyświetlana na maksymalnie trzech różnych panelach. Trzeci, umieszczony mniej więcej przed stanowiskiem drugiego pilota, wyświetla przypomnienia, aktualnie odtwarzaną muzykę i informacje o pogodzie. Z kolei centralny ekran zapewnia miejsce na dostępne aplikacje, aktywne połączenie i dane o trasie z map.

Aston Martin wolał pozostać na tradycyjnej ścieżce. Oznacza to, że tylko dwa ekrany. Tak naprawdę centrum nie różni się zbytnio od tego, co mamy już w aktualnej wersji Apple CarPlay.

Astona Martina

Istotna jest również możliwość Dostosuj nieco interfejs dashboardu, aby dostosować go do wizerunku każdej marki. Podczas gdy Porsche A Patrzeć Dzięki sportowym akcentom Aston Martin zdecydował się na bardziej elegancką prezentację. Byłoby bardzo atrakcyjne, gdyby marki oferowały użytkownikowi wiele motywów do wyboru w zależności od jego upodobań.

Niestety, Ani Porsche, ani Aston Martin nie ujawniły konkretnej daty premiery nowego Apple CarPlay w swoich samochodach. Brytyjski producent ograniczył się do stwierdzenia, że ​​będzie kompatybilny z jego systemem informacyjno-rozrywkowym, który wprowadzi na rynek gdzieś w 2024 roku i będzie dostępny w wersji coupe i kabriolet DB12.

Pomimo tego dobrze jest widzieć, że dwie ważne firmy już pracują nad integracją Apple CarPlay nowej generacji w swoich samochodach. Oczywiście może to skłonić innych producentów do wskoczenia na modę. W końcu im większy wybór mają konsumenci, tym staje się to dla nich atrakcyjniejsze.

Skoro Porsche należy do Grupy Volkswagen, być może jest to dowód na to, że i inne spółki zależne prędzej czy później zaadoptują nowy system Apple CarPlay…

Otrzymuj nasz newsletter każdego ranka. Przewodnik pomagający zrozumieć, co jest ważne w kontekście technologii, nauki i kultury cyfrowej.

On traktuje…

gotowy! Jesteś już zapisany

Wystąpił błąd. Odśwież stronę i spróbuj ponownie

Również w hipertekście:

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *