Tak wyglądała tabela przedolimpijskich mistrzostw Japonii w piłce siatkowej kobiet z drużyną Panthers

Tak wyglądała tabela przedolimpijskich mistrzostw Japonii w piłce siatkowej kobiet z drużyną Panthers

Dziś, w niedzielę, zakończyły się wstępne kwalifikacje kobiet do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Zidentyfikowano sześć krajów, które otrzymały klasyfikację: Dominikanę, Serbię, Turcję, Brazylię, Włochy i Stany Zjednoczone. Pantery rywalizowały w siedzibie głównej w Japonii i Zajęli piąte miejsce z ośmiu wybranych drużyn, więc nie weszli do imprezy olimpijskiej w ten sposób. Będą dążyć do osiągnięcia tego poprzez klasyfikację Międzynarodowej Federacji (FIVB).

W swoim ostatnim występie argentyńska drużyna pokonała Peru 3:2 (20:25, 25:12, 10:25, 25:18 i 15:10), kończąc swój udział trzema zwycięstwami i czterema porażkami. Wcześniej pokonali Belgię 3:0 i Bułgarię 3:2. Porażki przyniosły Brazylia 3:0, lokalna drużyna 3:0, Turcja 3:1 i Portoryko 3:2. Reprezentacja narodowa nie była kandydatem do zdobycia pierwszych miejsc, a wręcz przeciwnie, zaprezentowała się z dobrej strony i rywalizowała na równych zasadach ze sportowymi potęgami.

Tabela pozycji grupy B w siatkówce kobiet przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 roku

Oprócz Albiceleste miejsc w Paryżu 2024 nie otrzymali także Japończycy, Portorykańczycy, Belgowie, Bułgarzy i Peruwiańczycy. W pozostałych regionach Kanada, Chiny, Holandia, Ukraina, Czechy, Meksyk, Polska, Z igrzysk olimpijskich wykluczono Niemcy, Tajlandię, Słowenię, Kolumbię i Koreę Południową.

Pantery w kwalifikacjach olimpijskich Japonii zajęły piąte miejsceFIVB – Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej

Kontyngent argentyński składał się z armatorów Wiktoria Mayer i Tatiana Vera; Centraliści Bianca Farriol, Candelaria Herrera i Brenda Graf; Najlepsi odbiorcy Yamila Nežić, Daniela Bulić, Candela Salinas, Antonella Fortuna i Eugenia Nosac; Przeciwieństwa Bianca Cugno i Erika Mercado; I liproza Tatiana Rizzo i Agustina Belluso.

W Paryżu 2024 będzie 12 drużyn siatkówki kobiet. Podczas przedolimpijskich igrzysk rozgrywanych w Japonii, Chinach i Polsce wyłoniona zostanie sześć najlepszych pozycji. Ponadto Francja będzie gospodarzem, a pozostałe pięć miejsc zostanie ustalone na podstawie klasyfikacji Międzynarodowej Federacji (FIVB) w czerwcu 2024 r., po zakończeniu fazy zasadniczej Ligi Narodów Siatkówki (VNL).

Dowiedz się o projekcie Trust

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *