Tania Castillo i Gonzalo Iniesta zdobywają cztery medale na Europejskich Igrzyskach Młodzieży

Zawodnicy Ascensures Bertaco Javi Conde zdobyli dwa złote i dwa srebrne z 53 zdobytych przez hiszpańską drużynę.

Żadne wyzwanie nie może się im oprzeć. Nie ma też wydarzenia sportowego, na którym gracze Ascensores Bertako Javi Conde nie wyróżniają się, a także wracają zasilani kłodami lub zebranym metalem. Tak się stało po tym, jak Tania Castillo i Gonzalo Iniesta wzięli udział w Młodzieżowych Igrzyskach Paraolimpijskich w ostatni weekend, które odbyły się w Bagolahti w Finlandii.

Po raz pierwszy obaj biegacze wzięli udział w międzynarodowej imprezie, w której wzięło udział ponad 700 sportowców i zostali wybrani przez Hiszpański Komitet Paraolimpijski. Według samych sportowców doświadczenie było „brutalne”. „Jestem bardzo szczęśliwy, poszło dobrze i nie spodziewałem się tego” – powiedział wczoraj Castillo przed wejściem na pokład samolotu, który przywiózł go z powrotem do Bilbao.

W wieku 17 lat Biscayan zdobył dwa złote medale, jeden na 100 metrów, a drugi na 400 metrów. Osiągnął to po dodaniu największej liczby punktów w turnieju i zastosowaniu standardów rekompensujących różne kategorie i niepełnosprawności. Castillo podróżował już przez pół świata, aby wziąć udział w międzynarodowych imprezach, takich jak Grand Prix czy Mistrzostwa Europy, i zbliża się do celu, jakim jest dotarcie do Paraolimpiady. Zakończ sezon nowym sukcesem i zacznij przygotowywać się do świąt. „Teraz są luźne wyścigi, bezpłatny udział i kontynuacja pracy, aby wziąć udział w kolejnych turniejach, a później na igrzyskach olimpijskich” – zapewnił EL CORREO.

Ze swojej strony Iniesta zdobył dwa srebrne medale, także na 100 i 400 metrach. Biegacz przyjechał na test kontuzjowany po uczestnictwie w Mistrzostwach Hiszpanii Absolute w Lekkoatletyce przygotowanych przez kluby Gijon, które odbyły się kilka tygodni temu, ale udało mu się dojść do siebie po przeciwnościach i bólu. „Jestem bardzo szczęśliwy, czuję się dużo lepiej. To prawda, że ​​byłem trochę poruszony, ale udało mi się skończyć. Doświadczenie było bardzo wspaniałe, powtórzę to jeszcze raz, następnym celem jest teraz obniżenie ocen, ponieważ ja od jakiegoś czasu są takie same” – powiedział.

Europejskie gry

Javi Conde, który towarzyszył zawodnikom Basauri jako personel techniczny Hiszpańskiej Federacji, podkreślił, jak „ważne” jest to wydarzenie, ponieważ jest to „młodzieżowa sesja paraolimpijska”. „Tania nie miała wyboru w innych międzynarodowych turniejach i została umieszczona w miejscu, na które naprawdę zasługuje” – pogratulował mistrz paraolimpijski. Hiszpańska drużyna zakończyła test z pierwszym miejscem w tabeli medalowej z łącznie 53 metalami, z czego 23 złote, 20 srebrnymi i 10 brązowymi. W Finlandii wzięło udział 48 niepełnosprawnych sportowców w wieku od 14 do 23 lat oraz 6 mentorów. Najbardziej nagrodzona została lekkoatletyka z udziałem obietnic Wolności Paraolimpijskich.

Z pewnością ponadto lipiec zakończy się nowymi radościami dla mieszkańców Basuri, ponieważ od 13 do 24 tego miesiąca Angela de Miguel, Mikel García Aguirizábal i Ebay Magdaleno będą walczyć o FREDDY’ego w Igrzyskach Europejskich, które odbędą się w Krakowie, Polska.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.