Te dwie czarne dziury nieuchronnie się zderzą, a my będziemy tego świadkami

Już mieliśmy Dowody na tego typu kolizję astronomiczną Ale po raz pierwszy możemy Udział w jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń we współczesnej astronomii: zderzeniu dwóch supermasywnych czarnych dziur. ważyłem Wiemy już, jak to wyglądai mamy dowody na istnienie gigantyczna czarna dziuraoscylacja w otaczającej galaktyce 1110 milionów lat świetlnychmoże być jednoznacznym potwierdzeniem kolosalnego zderzenia dwóch czarnych dziur z Łączna masa to 200 milionów słońc. Jeśli potwierdzone, Jak pokazano w Powiadomienie o nauceBędzie to wydarzenie historyczne, którego będziemy świadkami w ciągu najbliższych trzech lat.

Eksplozja światła, która doprowadziłaby do powstania większej czarnej dziury

Zacznijmy od rzeczy oczywistych: Galaktyki zwykle mają w swoich centrach masywne czarne dziury. Do tej pory wiemy, że galaktyki często zderzają się ze sobą, generując gigantyczne wydarzenia, w których uwalniana jest ogromna ilość energii. Kiedy te grupy galaktyk zderzają się, powodują, że te supermasywne czarne dziury krążą wokół siebie po coraz mniejszych orbitach, fakt, który znamy aż za dobrze dzięki oscylacje światła który emanuje z centrum tych galaktyk. Teraz wiemy, że plik Galaxy SDSS J1430+2303 w konstelacji Wolarzama duże oscylacje optyczne z aktywnym centrum, które ostatnio przyspieszyło.

Jak potwierdzono w artykule opublikowanym przez a Zespół astronomów kierowany przez Ning Jiangpodwładny Uniwersytet Nauki i Technologii w ChinachW ciągu ostatnich trzech lat te oscylacje optyczne zmieniły się z około roku na gwałtowne skrócenie do miesiąca. co to znaczy? Cóż, choć prawdą jest, że w grę wchodzi wiele możliwości, jednym z wyjaśnień przedstawionych przez ekspertów jest to, że: Binarna czarna dziura Który za kilka lat się zderzy.

Jiang określił we wspomnianym medium: „Moim pierwszym instynktem było to, że musi być powiązana z parą supermasywnych czarnych dziur”. W ich artykule potwierdzono, że pracowali przez 200 dni i zebrali dane w serii Obserwatoria rentgenowskie rejestrujące oscylacje światła skomentował powyżej. W tym samym czasie odkryli odrodzenie różnych narzędzi i instrumentów zwykle kojarzonych z całe żelazo Wewnątrz tego typu czarnej dziury, co daje 99,96% prawdopodobieństwa, że ​​są to podwójne czarne dziury. Ale kiedy to się zderza?

Istnieje 99,96% szans, że są to podwójne czarne dziury, a ich zderzenie jest dla astronomów wydarzeniem historycznym

Uważa się, że jest to nieuchronne, zawsze mówiące na kosmiczną skalę. Uważa się, że proces ten zajmie dużo czasu, ale oczekuje się, że czarne dziury połączą się kiedyś w ciągu najbliższych kilku lat. następne trzy lata, dając nam możliwość bycia świadkami tego rodzaju wydarzenia po raz pierwszy w historii ludzkości. Jeśli dodamy do tego fakt, że LIGO w 2015 roku wykryło fale grawitacyjne powstałe w wyniku zderzenia dwóch czarnych dziur 1,3 miliarda lat temu, mamy do czynienia z Kolejny dowód prawdziwości teorii Einsteina.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.