Te posągi mogą być jednymi z najstarszych skamieniałych żywych istot na Ziemi

Te posągi mogą być jednymi z najstarszych skamieniałych żywych istot na Ziemi

Lokalizacja pola w Afryce Południowej, która na początku istnienia planety była systemem podmorskim.

Lokalizacja pola w Afryce Południowej, która na początku istnienia planety była systemem podmorskim.
obrazek: za. Hoffmanna

Zespół naukowców z Republiki Południowej Afryki poddał część skały mikroskopowi i znalazł szczątki życia, które mają 3,42 miliarda lat. Te skamieliny – zakrzywione mikroskopijne szczątki organizmów żyjących na metanie – poszerzają zakres siedlisk odpowiednich do życia na Ziemi w okresie Archaeanu.

Życie powstało na długo przed eksplozją kambryjską 541 milionów lat temu, która zwiastowała nową erę bardziej złożonego życia podmorskiego. Ale życie przed nim (życie prekambryjskie) wydawało się mniej żywe gołym okiem. Najstarsze oznaki życia na Ziemi znaleziono w liczących 3,5 miliarda lat skałach zwanych stromatolitami, które są kopcami skamieniałych nagromadzeń biofilmów. Nowo odkryte mikroskopijne skamieliny pochodzą z mniej więcej tego samego czasu, ale reprezentują inną formę życia, rodzaj drobnoustroju, który rozwijał się w morskim systemie hydrotermalnym. Odkrycia zespołu zostały opublikowane w Science Advances.

„Znaleźliśmy wyjątkowo dobrze zachowane dowody skamieniałych drobnoustrojów, które, jak się wydaje, rozwijały się wzdłuż ścian wnęk utworzonych przez ciepłe wody z systemów hydrotermalnych kilka metrów od dna morskiego” – powiedziała Barbara Cavalzi, geobiolog z Uniwersytetu w Bolonii i główny autor. . Z gazety na uniwersytecie Wydanie. „Możliwe, że siedliska podpowierzchniowe, ogrzewane przez aktywność wulkaniczną, mogły gościć jedne z najstarszych ekosystemów mikrobiologicznych na Ziemi i jest to najstarszy przykład, jaki do tej pory wykryliśmy”.

Zdjęcie mikroskamieniałości z mikroskopu optycznego.

Zdjęcie mikroskamieniałości z mikroskopu optycznego.
obrazek: Cavalazi

Mikroskamieniałości, które znalazł zespół Cavalazziego, to skamieniałe nitki; Pod mikroskopem wyglądają jak pęknięcia i rozmyte plamy. Skamieniałości składają się z powłok węglowych z substancją centralną wyraźnie oddzieloną od substancji zewnętrznej, wskazującą na ścianę komórkową otaczającą obiekty wewnątrzkomórkowe. Nic dziwnego, że życie wokół systemu hydrotermalnego nie jest zaskakujące; Dzisiaj, Kominy hydrotermalne tętnią życiem pozaziemskim. Miejsca te są interesujące nie tylko dla zrozumienia początków życia na Ziemi, ale także dla identyfikacji warunków, w których może istnieć życie na innych światach, takich jak Mars czy księżyce Europy i Enceladus.

Wiek skamieniałości zależał od wieku skał, w których zostały znalezione i w których zostały zidentyfikowane تحديد Poprzednie badania Posługiwać się Chronologia cyrkonu. jeszcze praca Znaleźli mikroskamieniałości z Archean Eon w tym samym pasie kamienia, więc zespół miał powody sądzić, że może tu znaleźć coś interesującego. W artykule zespół zauważa, że ​​mikroskamieniałości są hipotetyczne, co oznacza, że ​​mogą być czymś innym, a nie zapisem żywych istot. Mogą być artefaktami systemu hydrotermalnego, czymś, co może po prostu wyglądać jak życie. Ze starożytnymi i prymitywnymi formami życia, To nie takie proste Jak szukanie szkieletów lub skamieniałych odcisków stóp.

W tych systemach hydrotermalnych zimna woda morska miesza się z gorącymi płynami podpowierzchniowymi, tworząc chemiczną zupę. Dziś ta zupa jest szczęśliwym domem dla robaków rurkowych i krabów. W Archaeanie tak złożone życie nie istniało, ale drobnoustroje żyjące na metanie miałyby pole do popisu. Naukowcy zauważyli, że stężenia niklu w związkach organicznych w złożach kopalnych są zgodne z zawartością niklu występującą we współczesnych drobnoustrojach, które są beztlenowe (żyjące bez tlenu) i metabolizują metan.

Skała rogowa, z której pochodziły skamieliny, została zdeponowana.

Skała rogowa, z której pochodziły skamieliny, została zdeponowana.
obrazek: Cavalazi i inni

„Autorzy zorganizowali imponujący zestaw obserwacji i przedstawili przekonujący argument, że włókna były kiedyś pradawnymi mikrobami, które zamieszkiwały pęknięcia, zanim zostały pochowane za pomocą cementu krzemionkowego” – powiedział Berger Rasmussen, geolog z UWA, który nie był związany z UWA. z ostatnim arkuszem. Zauważył, że niektórzy będą mieli pytania dotyczące kształtu włókien, a inni eksperci mogą chcieć więcej dowodów na to, że mikroskamieniałości były puste, co może wskazywać na strukturę komórki włókna.

„Niezależnie od tych dziwactw, odkrycie to jest z pewnością intrygujące i wskazuje na możliwość istnienia życia drobnoustrojów, które zamieszkiwało zakamarki powierzchni Ziemi ponad 3,42 miliarda lat temu” – powiedział Rasmussen. „Czas pokaże, czy zostaną zaadoptowane jako możliwe lub prawdopodobne mikroskamieniałości, czy też coś zupełnie innego”.

Więcej: „To naprawdę Oothe”erworldly ‘: Jak to jest odwiedzić gorące źródło głębinowe?

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *