Teleskop Jamesa Webba dociera do celu w kosmosie: aktualizacje i wideo

Teleskop Jamesa Webba dociera do celu w kosmosie: aktualizacje i wideo

Rozmieszczenie teleskopu w sąsiedztwie L2 pomaga również w utrzymaniu niskich temperatur, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość światła słonecznego panelom słonecznym Webba, które generują energię elektryczną. Ale teleskop nie zatrzymuje się konkretnie na L2 – będzie krążył wokół centrum punktu raz na 180 dni w pierścieniu orbitalnym o szerokości około 500 000 mil, wystawiając swoje panele słoneczne na działanie światła słonecznego.

„Gdybyśmy tam byli, Ziemia byłaby dla nas niedostępna, więc nie mamy elektryczności” – powiedział Scott Willoughby, kierownik programu teleskopów w Northrop Grumman, głównym wykonawcy obserwatorium. „Więc wykonujemy tę orbitę koronową.”

Umieszczenie statku kosmicznego w tej odległości od Ziemi pomoże również utrzymać ograniczone zapasy paliwa.

„Jeśli spróbujesz być trochę bliżej, musisz wydać paliwo, aby tam pozostać” – powiedział pan Willoughby. Powiedział jednak, że do zainstalowania Webba w L2 potrzeba mniej paliwa, „co oznacza, że ​​żywotność tego pojazdu będzie najdłuższa”. W tym miesiącu urzędnik misji zasugerował, że statek kosmiczny może działać nawet przez 20 lat.

„Ostatnie 30 dni nazywamy 30 dniami na krawędzi i jesteśmy bardzo dumni, że wykroczyliśmy poza to” – powiedział Keith Parrish, dyrektor ds. zlecenia NASA ds. teleskopu, na poniedziałkowej konferencji prasowej. „Ale z drugiej strony po prostu nakrywaliśmy do stołu”.

Z instrumentami teleskopu rozmieszczonymi na poziomie L2, miesiące mniejszych kroków są przed nami na Ziemi, zanim zaczniemy oglądać na żywo obrazy wszechświata z sondy kosmicznej. W ciągu najbliższych trzech miesięcy inżynierowie będą monitorować algorytmy, które pomagają dostosować położenie segmentów lustra internetowego, korygując wszelkie niewspółosiowości — z precyzją, taką jak od 1 do 10 000 mieszków włosowych — aby umożliwić 18 sześciokątnym segmentom w jego układzie działanie jako pojedyncze lustro .

Inżynierowie muszą następnie skalibrować instrumenty naukowe Webba, testując ich zdolność do namierzania znanych obiektów i śledzenia poruszających się celów, zanim astronomowie będą mogli użyć teleskopu do operacji naukowych rozpoczynających się tego lata. Pierwszy rok obserwacji za pomocą sieci został już zidentyfikowany, powiedziała Amber Straugen, zastępca naukowca projektu ds. teleskopu, podczas poniedziałkowej transmisji internetowej NASA.

„Najlepsze dopiero nadejdzie”, powiedział pan Parrish.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.