Teleskop Jamesa Webba ujawnia bezprecedensowe obrazy Jowisza w 2022 roku

Teleskop Jamesa Webba ujawnia bezprecedensowe obrazy Jowisza w 2022 roku

Patrząc na „podwórko” Układu Słonecznego, Teleskop Jamesa Webba zbada wszystkie regiony Jowisza. To jego pierwsze zdjęcie.

Efekt przyszedł niespodziewanie. Chociaż NASA już zapowiedziała, że ​​opublikuje unikalne zdjęcia Uchwycony przez Jamesa Webba Telescope, prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, Zdjęcia zostały ujawnione na dzień przed planowanym terminem. Widać w nich odległe galaktyki i gwiazdy, które Promieniowali swoim światłem na bardzo wczesnym etapie wszechświata. Tak potężny jest czujnik tego urządzenia.

Chociaż urządzenie ma wyjątkową zdolność do: Spójrz długo w kosmiczną przeszłośćJak mówią inżynierowie odpowiedzialni za projekt, mogą też dokładniej przyjrzeć się obiektom. Jednym z nich jest Jowisz, gazowy gigant opisujący orbitę na „podwórku” Układ Słoneczny. Po raz pierwszy w historii Teleskop Jamesa Webba Rób zdjęcia planety z bardzo silnych bodźców świetlnych. To były wyniki.

Sugerujemy: „Teleskop Jamesa Webba jest jak wehikuł czasu, który pozwala nam zobaczyć początki wszechświata” – mówi NASA.

Jak Dawid patrzący na Goliata

NASA, Europejska Agencja Kosmiczna, Kanadyjska Agencja Kosmiczna oraz b. Huller i J. Stansbury

Jowisz w Co najmniej 11 razy większy niż ZiemiaDla mnie dokumentacja z NASA. Jest to najdalsza planeta w Układzie Słonecznym, a w pogodne noce można ją zobaczyć gołym okiem. Podobnie jak David patrzący na Goliata, Teleskop Jamesa Webba będzie monitorował planetę, aby dowiedzieć się o niej więcej Księżyce, wulkany, formacje geologiczne i historia naturalna na powierzchni.

Projekt ten jest zarządzany przez Archiwum Kosmicznego Teleskopu Mikulskiego w Space Telescope Science Institute. Zawiera informacje niedawno opublikowane przez NASA Niezwykle szczegółowe obrazy i widma różnych asteroidwykonany przez teleskop Jamesa Webba przed opublikowaniem pierwszych zdjęć.

Podobnie jak Hubble, James Webb rejestruje obrazy w podczerwieni: widmo światła poza zasięgiem ludzkiego oka. Zapisy te są przetwarzane w komputerze, przy użyciu filtrów barwnych, Reprezentuje oryginalne kształty ciał niebieskich. Tak też jest w przypadku Jowisza:

„[…] Te obrazy Jowisza ilustrują pełne zrozumienie tego, co Webb może obserwować, od najsłabszych i najodleglejszych obserwowalnych galaktyk po planety na naszym kosmicznym podwórku, widoczne gołym okiem z twojego prawdziwego podwórka. ” Wydanie Brian Holler, naukowiec z Space Telescope Science Institute w Baltimore, który pomógł zaplanować te obserwacje.

Przyznają to inni członkowie zespołu monitorującego „Nie uwierzyli” w niezwykłe szczegóły Za pomocą którego Teleskop Jamesa Webba patrzył na Jowisza: udało mu się nawet uchwycić niektóre z jego pierścieni. Według specjalistów te obrazy są dowodem na to, że to urządzenie może «Obserwacje satelitów i ich pierścieni w pobliżu jasnych obiektów Układu Słonecznego«. Wśród nich wyróżniają się również Saturn i Mars.

Specjaliści twierdzą, że teleskop działa „znacznie lepiej niż oczekiwano”. Już niedługo będziesz mógł dowiedzieć się więcej o księżycach Jowisza. Zwłaszcza z Europy od czasu teleskopu lUdało mi się to nagrać w ruchu.

Czytaj:

NASA przygotowuje nigdy wcześniej nie widziane zdjęcia przestrzeni kosmicznej wykonane za pomocą teleskopu Jamesa Webba

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba przechwytuje pierwsze światło gwiazdy i zaczyna ją ustawiać

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *