Ten blok gumy może mieć do dziesięciu sztuk

Ten blok gumy może mieć do dziesięciu sztuk

Złożone zachowania mogą wynikać z prostej mechaniki i jest to oczywiste Blok gumy działa jak licznik.

Blok zawiera belki, a kontrolując sposób ściskania bloku, pionowe belki przesuwają się w stabilny i spójny sposób, działając jako środek mechaniczny. Jest to bezpośrednia realizacja prac dwóch fizyków z Holandii: [Martin van Hecke] I [Lennard Kwakernaak].

To urządzenie przywodzi na myśl zginacze, które są jednocześnie przykładami uzyskiwania złożonych i użytecznych zachowań z pozornie prostych przedmiotów. Widzieliśmy plisy używane jako zatrzaski i liczniki, a widzieliśmy plisy drukowane w 3D jako rodzaj siłownika liniowego.

Możesz sprawdzić Artykuł badawczy Aby uzyskać więcej informacji na temat gumowego licznika belek. [Kwakernaak] Ma na celu stworzenie bardziej złożonej architektury z elementami wchodzącymi w interakcje w poprzek płaszczyzny, a nie w jednym kierunku. Takim urządzeniem byłby w rzeczywistości prosty komputer.

Obejrzyj licznik wiązek w akcji na krótkim filmie umieszczonym poniżej. Zobacz, jak elementy zielonego gumowego klocka poruszają się, gdy są przytrzymywane przez zewnętrzną oponę, która pomaga kontrolować przyłożoną siłę. Delikatne wiązki przewracają się od lewej do prawej, jedna po drugiej przy każdym naciśnięciu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *