Ten niesamowity portal łączy miasta w Polsce i na Litwie, ale nie ma telefonu

W litewskim mieście Wilno ma duży okrągły ekran, na którym można zobaczyć ulice Laplina w Polsce. To samo dzieje się w tym mieście, ale aby zobaczyć w czasie rzeczywistym, co dzieje się w Wilnie. Komunikacja między dwoma miastami to dziwaczny projekt. Pierwszą rzeczą, o której pomyślałeś, było „Gwiezdne wrota”, jeśli się nie mylisz, pomysł ten został zainspirowany serialem science fiction.


Za tym projektem stoi organizacja Go Vilnus, której celem jest pomoc Lepiej łącz miasta i ich mieszkańców. W tym celu mają dwie identyczne strony internetowe w dwóch miastach, które są częścią projektu. Nie możemy przez nie przejść, ale pozwala nam „zobaczyć” drugą stronę w czasie rzeczywistym i na rzeczywistą skalę.

600 km „most”

Wilno i Laplin około 600 km Daleko od siebie. Jednak miasta są nieco bliżej siebie, jeśli chodzi o ten interesujący projekt. Według jego twórców, Jest „pomostem do jedności i wezwaniem do przezwyciężenia uprzedzeń i różnic zdań z przeszłości”.

Według jego twórców ten projekt istnieje Praca z ostatnich pięciu lat. Portal ten został zbudowany przez inżynierów z Politechniki Wileńskiej. Jest to okrągły ekran podłączony do Internetu, a jednocześnie kamera internetowa do nagrywania tego, co znajduje się przed Tobą. Oznacza to, że napotykamy urządzenie, które wykonuje „rozmowę wideo”.

Dlaczego kręcić? Mówią, że odzwierciedla koło czasu, chociaż wybrali je, ponieważ służy jako symbol i „wizualny pomost” w science fiction. Most widokowy jest właśnie tym, Urządzenie, które pozwala widzieć bezpośrednio z innej części świata.

Du6cdkla

Ich twórcy Planują umieścić te dwa podobne portale w innych miastach Po Europie i na całym świecie. Tego cel? „Zachęcanie społeczności i zachęcanie do publicznego ruchu do przyjęcia testów społecznych” – mówią.

Łączenie miast jest realne, niezależnie od tego, czy działa, czy nie To wyjątkowy pomysł. Nie pozwala ludziom teleportować się w rzeczywisty sposób i jest to technologia tak „podstawowa” jak rozmowy wideo. Prawdopodobnie nie tak dobrze Projekt Starline de Google. Niemniej jednak jest to nowy pomysł, łatwy do wdrożenia i ciekawy w atrakcyjności.

Przez | Na krawędzi
Więcej informacji | Lato

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *