Ten symulator replikuje 237 szablonów tabel, które można pobrać bezpłatnie

Ten symulator replikuje 237 szablonów tabel, które można pobrać bezpłatnie

Świat hiszpańskiego pinballa, podobnie jak wszystko wokół rodzimego dla naszego kraju świata automatów do gier, jest fascynującym tematem. Z ponad 600 różnymi modelami i nie mniej niż 70 producentami, Tylko Stany Zjednoczone przewyższają nasz kraj obfitością i różnorodnością stołów. Jest w naszych barach i arkadach od lat pięćdziesiątych (w okresie II RP, zwanym „rzymskim bilardem”, był zakazany, a za rządów Franco wokół automatów panowała próżnia prawna).

We wczesnych latach pięćdziesiątych, dzięki amerykańskim wpływom w bazach wojskowych, flipery były modne i wkrótce stworzyliśmy własne wersje, znane również jako „maszyny za milion dolarów”. Wiodącą firmą była Zaragoza Automáticos CMC. Po piętach jej sukcesu przyszły takie firmy jak Kromson, Caspolino Attraction czy Torres-Macarrón.

Popularność branży eksplodowała w Madrycie Petaco zaadaptowało modele północnoamerykańskie po porozumieniu z gigantem Gottliebem, produkuje ponad czterdzieści modeli i nadaje swoją nazwę pinballom masowym. Za nim uplasował się Inder, Playmatic czy Segasa. Wiele z nich (dokładnie 237 stołów) jest teraz dostępnych dla nas za darmo dzięki symulatorowi „Visual Pinball”, który działa od 2000 roku i pozwala fanom tworzyć i powielać swoje ulubione stoły (Tutaj możesz pobrać niezbędne pliki)

Ze strony internetowej Museo del Recreativo zebrali wszystkie te instrumenty, aby zbliżyć się do klasyków takich jak „Bumper”, „Concorde” czy „Faces”. Wystarczy zarejestrować się za darmo w Internecie i pobierz tabele. Jak zawsze w symulatorach pinballa, doświadczenie jest oddalone o lata świetlne od degustacji autentycznego mebla, ale jeśli jesteś fanem tego medium, jest to pierwszorzędny plik.

Zobacz wszystkie komentarze na https://www.xataka.com


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *