Tenis – Isner i Fritz pokonali USA nad Kanadą w Pucharze ATP

John Isner i Taylor Fritz pokonali w niedzielę swoich kanadyjskich rywali, dając Stanom Zjednoczonym prowadzenie 2:0 w drugim dniu 16-zespołowego Pucharu ATP.

W kolejnej serii w niedzielę obrońcy tytułu Rosja dobrze wystartowali, kiedy Roman Sveolin pokonał Francuza Arthura Renderknischa 2-6 7-5 6-3.

Isner pokonał Braydena Schnura 6-1 6-4 w 66 minut, dając przewagę Stanom Zjednoczonym. Schnur wszedł w ostatniej minucie jako zamiennik Denisa Shapovalova, który został zdyskwalifikowany z pierwszego singlowego meczu w serii z powodu zmęczenia. Kanadyjczyk wraca do zdrowia po zarażeniu COVID-19 na turnieju, który niedawno odbył się na Bliskim Wschodzie.

Fritz następnie zebrał jednego seta, aby wygrać 6-7 (6), 6-4, 6-4 nad Felixem Auger-Aliassime, aby zabezpieczyć serię przed meczem deblowym.

W nocnych starciach Włochy spotykają się z Australią, a Niemcy z Wielką Brytanią.

Grecja opuściła w sobotę Stefanosa Tsitsipasa, który wraca do zdrowia po kontuzji łokcia, w meczach singlowych, kiedy polegli z Polską pierwszego dnia rozgrywek. W tym samym dniu otwarcia Argentyńczyk Diego Schwartzman i Hiszpan Roberto Bautista Agut poprowadzili swój zespół do wygodnych zwycięstw.

Wykluczył czwartego na świecie Tsitsipasa, na krótko przed spotkaniem z Hubertem Hurkaczem, dziewiątym na świecie, który pokonał rezerwowego Arsotelesa Thanosa 6:1 6:2 i dał Polsce niepokonane prowadzenie 2:0. Na kilka godzin przed pokonaniem przez Kamela Majsherzaka Michaiła Pervolarakisa 6-1 6-4

Tsitsipas zauważył z ławki drużyny, że ze śniegiem na prawym łokciu Hurkacz pokonał Thanosa, który w tabeli zajmuje 1076.

Grecja znalazła ukojenie, gdy Tsitsipas dołączył do Pervolarakisa w deblu, pokonując Simona Woko i Jana Zielińskiego 6-4, 5-7, 10-8.

Tsitsipas przeszedł operację w listopadzie i istnieją obawy, że może doznać niepowodzenia przed tegorocznym Australian Open.

„Wyzdrowiałem po operacji łokcia, a dzisiejszy dzień był tylko środkiem ostrożności, aby upewnić się, że dotarłem do Melbourne” – przyznał Tsitsipas. „Zobaczymy dzień po dniu, spotkamy się na spotkaniu do tego czasu.”

Ze swojej strony Argentyna pokonała Gruzję 3:0, a Hiszpania bez Rafaela Nadala bez problemu pokonała Chile tą samą różnicą w turnieju rozgrywanym na różnych stadionach w Sydney.

Schwartzman, 13. w światowych rankingach, pokonał Nikoloza Basilashvili 6:1 6:2 po tym, jak jego rodak Federico Delbonis pokonał Alexandre Mitrivili tym samym wynikiem, dając Argentynie prowadzenie 2:0 w meczach singlowych.

Máximo González i Andrés Molteni pokonali Argentynę 3:0, wygrywając 6:1 6:2 z gruzińskimi duetami Sabą Bertsiladze i Zorą Tekimaladze w meczu deblowym.

Hiszpan Pablo Carreno Busta wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0 po odrobieniu strat w obu grupach w wygranym 6:4, 7:6 (7:4) z Chile Alejandro Tapelo.