Tenis juniorski w Polsce: Vallejo finalistą i pierwszym w tabeli – Polideportivo

Obiecujący młody paragwajski tenisista, Adolfo Daniel Vallejo Alvarez (28.04.2004), w ostatnim roku jako chłopiec, zdołał być numerem 1, który zadebiutuje w poniedziałek, z punktami zdobytymi na Mistrzostwach Payton , w Polsce, gdzie dotarł już do finału pokonując miejscowego gracza Tomasa Berketę w trzech setach, w częściach 5-7, 6-1, 6-1.

Koreańska supergwiazda Gerard Campana zmierzy się z Lee w finale, który rozpocznie się o 10:00 podczas ITF World Junior Tennis Tour. Przypomnijmy sobie przybycie Danny’ego do finału, jego rodak został początkowo zwolniony, ponieważ był rozstawionym numerem 1 w tabeli.

Już w drugiej rundzie pokonał włoskiego Teo Macera 6-3, 7-6 (1). W 1/8 finału pokonał w trudnym meczu Polaka McClegga Kosa (16) 6-2, 3-6, 7-6 (1).

A w ćwierćfinale zdołał pokonać Portugalczyka Thiago Pereirę 2:0 z biegami 6-2, 6-4. Prezydent APT, Julio Ferrari, powiedział: „To przyjemność widzieć, jak Dani osiąga tak wielki sukces i chciałbym podziękować ministrowi Diego Galeano i prezydentowi COP, Camilo Pérezowi, który towarzyszył temu procesowi przez prawie 10 lat szkolenia. ludzi i wspieraj go, aby mógł konkurować w światowej elicie.”