Tenis – Niemcy po powrocie z Polski zdobywają United Cup – więcej sportu

Tenis – Niemcy po powrocie z Polski zdobywają United Cup – więcej sportu

Berlin – 7 (dpa/ep)

Dziś, w niedzielę, reprezentacja Niemiec zdobyła United Cup, turniej tenisa mieszanego odbywający się w miastach Perth i Sydney (Australia), po pokonaniu Polski (2:1) w decydującym meczu debla, a Alexander Zverev wcześniej trzymał tytuł Niemiecka drużyna żyje. .

Mistrz olimpijski obronił od Polski dwa punkty mistrzowskie w drugim secie tie-breaku, pokonując Huberta Hurkacza 6:7 (3), 7:6 (6), 6:4. Tym samym wyrównało po zwycięstwie Igi Świątek nad Angelique Kerber (6-3, 6-0) w pierwszym meczu.

Później Zverev połączył siły z Laurą Siegemund i wygrał decydujący mecz gry podwójnej mieszanej (6-4, 5-7, 10-4) po północy, wygrywając bekhendem.

Numer szósty na świecie Zverev wykazał się niezwykłą odpornością po zakończeniu półfinałowego meczu z gospodarzem Australii w niedzielę o 2:20, gdy on i Siegmund zaoszczędzili dwa punkty meczowe w grze podwójnej mieszanej, po tym jak Kerber zrobiła to samo w zwycięstwie nad Ajlą Tomljanoviciem.

Polska zaczęła dobrze, bo numer jeden na świecie Świątek wyeliminowała Kerber, która gra swój pierwszy turniej od lata 2022 roku po urlopie macierzyńskim, w którym odniosła tylko jedno zwycięstwo z Tomljanoviciem.

Zverev, który poniósł tylko jedną porażkę na tym turnieju z Australijczykiem Alexem de Minaurem, zaoszczędził dwa punkty w turnieju, przegrywając 6-4 po nagłej śmierci w drugim secie z Hurkaczem.

W finale Zverev i Siegmund w drugim secie przełamali 3:0, po czym doznali kolejnego przełamania, które doprowadziło ich do ostatniego tie-breaka. Jednak Świątek i Hurcacz nigdy nie byli w stanie zmienić wyniku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *