Terrorysta, który planował atak na meczety w Polsce został skazany

Ta treść została opublikowana 04 lipca 2022 – 16:11

Warszawa, 4 lipca (EFE) .- Warszawski sąd w poniedziałek skazał mężczyznę na trzy lata więzienia za planowanie ataku bombami i trującym gazem na meczety w Polsce.

Według oświadczenia Prokuratury Generalnej RP skazany przygotowywał ataki na meczety, muzułmańskich przywódców religijnych i polityków w całym kraju.

Prokuratura wyjaśniła, że ​​nazwisko „Tomas M”, pod którym zidentyfikowano oskarżonego, należało do skrajnie prawicowej grupy, która działała na terenie Polski do 10 listopada 2019 r., daty jej rozwiązania i aresztowania jej elementów. .

Nieodwołalny wyrok potępia ekstremistę za planowanie ataków i „nawoływanie do nienawiści ze względu na narodowość, rasę lub pochodzenie etniczne” podczas walki w grupach bojowników, podczas których jego poglądy uległy „zradykalizacji”.

Pod koniec stycznia inny Polak w Warszawie został skazany na 5 lat więzienia za planowanie zamachu bombowego na warszawski meczet.

W tym przypadku skazany powiedział, że zainspirowała go masakra z 2011 roku w Norwegii przez skrajnie prawicowego Andersa Breivika, który zabił 77 osób na wyspie Utoya.

W ostatnich latach polskie władze wykryły pojawienie się radykalnych grup przemocy, które popierają „islamizację” kraju oraz dzielą postulaty i koordynują szerzenie antymuzułmańskiej propagandy.

Podczas polskiej parady z okazji Święta Niepodległości w Warszawie często można było zobaczyć skrajnie prawicowe grupy skandujące hasła antyislamskie i tzw. „islamizację Europy”.

W 2017 roku Centrum Kultury Islamskiej w Warszawie zostało zaatakowane przez zamaskowanych mężczyzn.

W Polsce mieszka około 30 tysięcy muzułmanów, mniej niż 0,1% całej populacji kraju, a około 5 tysięcy z nich to etniczni Tatarzy, którzy od XIV wieku osiedlali się na terenach wschodniej Polski. EFE

MAC/CPH/VH

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.