Testy laboratoryjne nie ujawniają śladów ospy w wątpliwych fiolkach w placówce firmy Merck w Pensylwanii.

Testy laboratoryjne nie ujawniają śladów ospy w wątpliwych fiolkach w placówce firmy Merck w Pensylwanii.
Filadelfia (WPVI) – Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom twierdzi, że wiele podejrzanych wirusów znalezionych w placówce Merck w hrabstwie Montgomery w Pensylwanii nie zawierało wirusa ospy.

Urzędnicy twierdzą, że testy laboratoryjne wykazały, że pięć fiolek oznaczonych jako „ospa” faktycznie zawierało szczepionkę, wirus stosowany w szczepionce przeciwko ospie.

Wirusy zostały znalezione na początku tego tygodnia, gdy pracownik laboratorium wyczyścił lodówkę w zakładzie Merck w północnej Walii w Pensylwanii.

Departament Zdrowia Pensylwanii poinformował, że było 15 podejrzanych fiolek: pięć oznaczonych jako „ospa” i 10 oznaczonych jako „wosk”.

„Mroźnia została natychmiast zabezpieczona, a personel przestrzegał standardowych protokołów, aby powiadomić CDC o takim potencjalnym odkryciu. Fiolki zostały bezpiecznie wysłane do CDC w celu przetestowania 18 listopada w celu określenia ich zawartości. Nikt nie był narażony na zawartość fiolek ”, powiedzieli urzędnicy federalni.

CDC jest w bliskim kontakcie ze stanowymi i lokalnymi urzędnikami ds. zdrowia, organami ścigania i Światową Organizacją Zdrowia w sprawie tych ustaleń.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​ospa, znana również jako ospa prawdziwa, zostanie zwalczona w 1980 roku po skoordynowanych ogólnoświatowych wysiłkach szczepień. Wcześniej wirus, który łatwo przenosi się z człowieka na człowieka, zarażał 15 milionów ludzi rocznie i zabijał około 30% z nich. Ostatni znany wybuch w Stanach Zjednoczonych miał miejsce w 1947 roku.

Obecnie na świecie są tylko dwa miejsca, w których przechowywany jest wirus: w Centrach Kontroli Chorób w Atlancie i Rosji w ich wersji Centrów Kontroli Chorób.

W 2014 r. personel NIH znalazł sześć fiolek ospy w nieużywanym magazynie podczas napełniania laboratorium na terenie kampusu NIH Bethesda w stanie Maryland w celu transportu. Dwie fiolki zawierały żywego wirusa. CDC poinformowało wówczas, że nie ma dowodów na to, że ktokolwiek miał kontakt z zawartością którejkolwiek z fiolek.

Rządy spierały się, czy należy zachować próbki wirusa, czy też zniszczyć wszystkie znane kopie. Większość rutynowych szczepień została wstrzymana w 1972 roku, ale wojsko i niektórzy badacze nadal są zaszczepieni.

CNN przyczyniło się do powstania tego raportu.

Copyright © 2021 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *