Thomas Ruiz zabłysnął w Pucharze Świata Mushing, zajmując szóste miejsce

Thomas Ruiz zabłysnął w Pucharze Świata Mushing, zajmując szóste miejsce

Kierowca Helenero, Tomas Ruiz, mieszkający w regionie Nava di Campana, po raz kolejny odniósł sukces w tym sporcie, w którym główną rolę odgrywają psy. Tym razem było to na Mistrzostwach Świata Land Musshing, które odbyły się w Alfija (Syria).

Tomás Ruiz startował w swojej zwykłej klasie, DR6 (czterokołowiec z sześcioma psami), i zajął imponujące szóste miejsce, będąc drugim Hiszpanem za Jorge Garcíą, który zajął piąte miejsce. W tej kategorii zwyciężył Słowak Jaroslav Panucci spośród 14 uczestników z dziewięciu krajów, takich jak Francja, Polska, Niemcy i Stany Zjednoczone.

W Pucharze Świata, organizowanym przez IFSS we współpracy z Królewską Hiszpańską Federacją Sportów Zimowych (RFEDI), wzięło udział prawie 600 zawodników ze wszystkich pięciu kontynentów.

Libe, Grity, Auri, Nea, Arion i Max to psy, z którymi rywalizował Tomas Ruiz. „Tor był w bardzo dobrych warunkach, pierwsza część była bardzo szybka, bardzo szybka, z kilkoma bardzo technicznymi odcinkami, a w drugiej części było duże podjazdy, z dużą ilością piasku podobnego do piasku plażowego, gdzie psy musiały pokonać maksymalny wysiłek. „Prawda jest taka, że ​​w oba dni ścigało się bardzo dobrze” – powiedział Mosher.

(Więcej informacji w wersji drukowanej oraz w aplikacji La Tribuna de Albacete https://latribunadealbacete.promecal.es)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *