To były gry, których dotyczy problem

Wczoraj i w ekstremalnej ciszy z Activision Blizzard z bitwa.net cierpiał Atak DDoS (Wielu spekuluje, ale nie jeden) dzisiaj publikuje niepokojące szczegóły. Pierwsze ostrzeżenia pojawiły się godzinę później (teoretycznie) po ataku, ponieważ w tej chwili nie wiadomo, czy doszło do wycieku prywatnych danych użytkowników. Wiemy, że liczne otrzymane ataki dotyczyły bardzo ważnych adresów.

Dziwną rzeczą, o której nie wiadomo nic oficjalnego, jest to, że Activision Blizzard najwyraźniej ucierpiało. Więcej ataków w poniedziałek tego samego rodzaju, które stają się coraz częstsze, a firma nie wydaje się być w stanie ich powstrzymać. Że nie możesz grać w swoją ulubioną grę, kiedy chcesz się zdenerwować, ale wyciekają Twoje dane osobowe… To inna sprawa, a w tej chwili firma nie dostarcza danych na temat powagi ataku, co jest częstym zjawiskiem występowanie. Zbyt dziwne.

Atak DDoS na Battle.net, czy wpływa tylko na opóźnienia i wyrzucanie graczy?

Cóż, nie brzmi to zbyt wiarygodnie, ale tak właśnie mówi firma po oficjalnym wystąpieniu na Twitterze. Jak się okazuje, nie podali oni danych dotyczących zakresu problemu ani gier, których dotyczy, więc będziesz musiał zwrócić się do serwisów takich jak Downdetector, aby dowiedzieć się, jaki jest prawdziwy zakres ciosu dla firmy.

To, co znajdujemy, to ogromny spadek w zależności od tego, w jakiej części świata się znajdujemy:

  • Uwaga i obserwuj
  • świat puszek
  • Wezwanie do służby (nieokreślona wersja lub konkretny tytuł)
  • Trzeci demon

Jak mówimy, po godzinie firma poinformowała, że ​​zakończyła monitorowanie tych ataków, ale wielu użytkowników zgłosiło, że nadal nie mogą się zalogować.

Atak uszkodził serwery firmy dla opisanych gier i podobno wykradł informacje firmie lub użytkownikom, czego Blizzard nie skomentował i prawdopodobnie nie skomentuje. W międzyczasie mamy nadzieję, że firma wróci do normy i położy nacisk na bezpieczeństwo, ponieważ ten atak jest jednym z wielu, które są przeprowadzane co miesiąc.

przez: Zamieć

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.