To ERA, zaawansowane europejskie ramię robota, które za kilka dni zostanie dołączone do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Obsługa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kosmosie nie jest łatwym zadaniem. Wymaga cumowania lub przenoszenia ładunków, które ważą o tonę więcej niż ludzie. Dlatego Stacja posiada zrobotyzowane ramiona, a teraz ESA skompletuje najbardziej zaawansowane i intrygujące ze wszystkich.


To ERA, ramię robota o zasięgu około dziesięciu metrów Ma zdolność angażowania się i odrywania od obu stron. Wraz z nową rosyjską jednostką o nazwie Nauka ramię zostanie wystrzelone w kosmos 15 lipca z rosyjskiego kosmodromu Bajkonur.

Konstrukcję ramienia robota wykonali: Airbus, który opracował ramię Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wspomnij o agencji Że przy jego realizacji były „dwie dekady wyzwań technicznych”. Oczywiście jest to jak dotąd najbardziej złożony i zaawansowany.

Jest to symetryczne ramię robota. To znaczy że Na obu końcach jest tak samo. Ma siedem stawów (po jednym na każdym łokciu i trzy na każdym nadgarstku). Ciekawostką jest to, że ponieważ ramię jest symetryczne, można je przymocować do stacji dowolną jego częścią i współpracować z innymi. Dlatego można go przenosić do różnych punktów kotwiczenia na stacji, zmieniając końcówkę.

ramię Może być sterowany zdalnie, a także ma własny wewnętrzny komputer do samodzielnej pracy do konkretnych zadań. Ma dokładność zaledwie 5 milimetrów i może transportować ładunki o wadze do 8000 kg. Oczekuje się, że będzie służył do transportu ładunków, przeprowadzania napraw, przemieszczania astronautów i inspekcji zewnętrznej części stacji.

Nowe ramię dla stacji o niepewnej przyszłości

Najnowsze funkcje, dzięki którym to ramię robota jest wyjątkowe Twoja lokalizacja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: region rosyjski. Na stacji znajduje się obecnie kanadyjski Canadarm2 i japoński Experimental Module Remote Handling System (JEMRMS). Te zrobotyzowane ramiona nie mogą dotrzeć do rosyjskiego regionu, aby działać.

Europejskie ramię robota na stacji kosmicznej

ERA, gdy jest przyłączona do jednostki Nauka, Będzie mógł pracować na terenie, na którym znajdują się jednostki Agencji Roscosmos. Ponadto będzie to jedyne ramię robota z konstrukcją złącza kompatybilną z jednostkami rosyjskimi.

Ekscytującą rzeczą jest to, że nowe ramię robota przybywa na Międzynarodową Stację Kosmiczną, kiedy Nie wie dokładnie, co się z nią stanie. Rosja ogłosić Którzy myślą o rezygnacji z tego na swoją korzyść za kilka lat i częściowo? Z powodu sankcji USA. Na razie wypuszczą najbardziej zaawansowane ramię robotyczne dla całej stacji.

Więcej informacji | ten który

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *