To jest rekin, który chodzi i może pozostać poza wodą przez godzinę

3 maja grupa naukowców natknęła się na coś zaskakującego u wybrzeży Papui Nowej Gwinei: oślizgły Rekin Szedł w kałuży wody. Nic takiego nie zostało wcześniej udokumentowane ani zarejestrowane, więc pojawiły się dowody na to, że po raz pierwszy pojawił się tropikalny rekin z wody.

Eksperci twierdzą, że dzięki płetwom ta klasa rekinów jest w stanie szybować po suchym lądzie do 30 metrów. Ponadto potrafią pozostawać poza wodą nawet przez godzinę, ale bardzo trudno je zauważyć bezpośrednio i bezpośrednio. To długoogoniasty rekin kot (Hemiscyllium ocellatum) został przechwycony przez kanał Discovery dla tego programu Tydzień rekinówTydzień rekinów.

Te rekiny są w stanie szybować po suchym lądzie w odległości do 30 metrówwideo

Eksperci zapewniają, że ta klasa rekinów dzięki swoim płetwom jest w stanie szybować po suchym lądzie w odległości 30 metrów.

youtube


Po ponad dziesięciu latach poszukiwań w 2020 roku międzynarodowa grupa naukowców udokumentowała obecność czterech nowych gatunków rekinów tropikalnych pochodzących z północnej Australii i Papui Nowej Gwinei, które chodziły po dnie morza z płetwami. Wraz z tym wzrostem istnieje łącznie dziewięć gatunków rekinów zdolnych do chodzenia.


Przeczytaj także

awangarda

Obecnie w pobliżu Avenida Marítima de Las Palmas de Gran Canaria zauważono okaz rekina młota.  Nagrały go dwie osoby, które płynęły w pobliżu wybrzeża.  Eksperci konsultowani przez Televisión Canaria twierdzą, że bardzo często widuje się je z tak bliskiej odległości, ponieważ nasze wody są ich naturalnym środowiskiem.  Większość z nich jest nieszkodliwa dla ludzi.  Amatorski obraz wideo Więcej informacji: https://rtvc.es/aviistan-un-tiburon-martillo-cerca-de-la-avenida-maritima-de-las-palmas-de-gran-canaria/ ----- - ------------------------------------------------ -- ------ #TiburónMartillo #TiburonesenCanarias #Canarias #GranCanaria #Teneryfa #LaPalma #LaGomera #ElHierro #Lanzarote #Fuerteventura #LaGraciosa #rtvc #tvcanariainformativos # ---- telenoticiavcanaria # - ------- --- ---------------------------------------- ------ ▶ Więcej wiadomości na : https://rtvc.es/noticias-de-radio-tel...

Biolog zajmujący się ochroną przyrody i osobowość telewizyjna Forrest Gallant podzielił się zdjęciami Walking Shark Island. „Po raz pierwszy w historii udokumentowano chodzenie papieskiego gatunku”, mówi Gallant w programie. „To niewiarygodne”.


Ta klasa rekinów żyje na rafach indyjsko-australijskich, gdzie wiele gatunków jest uwięzionych w stawach z niewielką ilością wody, dopóki nie powróci przypływ. Dlatego te tropikalne rekiny wyewoluowały w zdolność przemieszczania się z jednego stawu do drugiego, aby żywić się gatunkami uwięzionymi w tych wodach.

Wśród tych rekinów warto podkreślić ich „zdolność do życia w środowiskach o niskiej zawartości tlenu i chodzenia po płetwach”, co „daje im zauważalną przewagę nad ich ofiarami”, którymi są małe skorupiaki i mięczaki.

Ten rekin wyewoluował zdolność chodzenia, aby przetrwać w kałużach wody


Naukowcy badają teraz hipotezę, że tropikalne rekiny Hemiscyllium ocellatumPochodzą z południowego wybrzeża Nowej Gwinei i północnego wybrzeża Australii, wyewoluowały umiejętność chodzenia z płetwami, aby żywić się w środowiskach, których inne rekiny nie mogą przetrwać.

Szybkość, z jaką rozwinęli te nowe zdolności, sprawia, że ​​odkrycie to jest jeszcze bardziej zaskakujące dla naukowców, którzy uważają, że ewolucja miała miejsce w ciągu ostatnich 9 milionów lat, co może wydawać się dużo, ale biorąc pod uwagę czas, w którym pojawił się gatunek, jest stosunkowo niewiele.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.