To jest Stadion Krestowskiego (Sankt Petersburg) Eurocup

Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywają się od czerwca do lipca na 11 stadionach, każdy z własnym stadionem i gospodarzem. W miarę postępu rywalizacji drużyny, które przetrwają, będą podróżować do różnych krajów starego kontynentu, aby grać w różnych obszarach, w tym na stadionie Krestovsky w Sankt Petersburgu.

Ten stadion ma 68 134 miejsc, chociaż liczba osób, które mogą przebywać na trybunach podczas meczów, będzie zależeć od stanu zdrowia i przepisów każdego kraju. Petersburg, w którym mieszka 1 883 000 osób, będzie miał możliwość oglądania z bliska najlepszych meczów europejskich drużyn.

Może pomieścić 68 134 widzów

Poza mistrzostwami kontynentalnymi na tym stadionie regularnie odbywają się mecze Zenitu Sankt Petersburg, ale podczas Pucharu Europy widzowie będą mogli wziąć udział w kilku meczach grup E i B. Belgia-Rosja będzie pierwszym meczem, który zobaczymy na tym stadionie Sobota, 12 czerwca o 22:00 Polska – Słowacja nastąpi w poniedziałek 14 czerwca o 19:00, a Finlandia – Rosja w środę 16 czerwca o 16:00

Na rosyjskim stadionie będą też rozgrywane mecze grupy E, pierwsze Polska – Słowacja w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18:00, drugie Szwecja – Słowacja w piątek 18 czerwca od godz. 15:00 i wreszcie Szwecja – Polska. Środa, 23 czerwca o 18:00

Stadion z zewnątrz

EFE

Stadion Krestowskiego został otwarty 22 kwietnia 2014 r., a jego budowa kosztowała 930. Za stworzenie tej imponującej instalacji, jednego z najbardziej kultowych miejsc w Sankt Petersburgu, odpowiedzialni byli architekci Kishō Kurokawa Architect & Associates. Puchar Narodów Europy dołączy do długiej listy wydarzeń sportowych, jakie miały miejsce na tym stadionie w całej jego historii.

11 stadionów, które będą gospodarzami Pucharu Europy to: Stadion Wembley w Londynie, Stadion Olimpijski w Rzymie, Stadion Narodowy w Baku, Allianz Arena w Monachium, Stadion Krestovsky w Sankt Petersburgu, Nowy Stadion Narodowy w Budapeszcie, Stadion Olimpijski w Sewilli oraz Arena Nationala w Bukareszcie, Johan-Cruyff-Arena w Amsterdamie, Hampden Park w Glasgow, Telia Parken w Kopenhadze.

To zwykły stadion Zenit

Hiszpania rozegra swoje mecze w fazie grupowej na Stadionie Olimpijskim La Cartuja w Sewilli, gdzie zagra również, jeśli dojdzie do 1/8 finału. Mecze ćwierćfinałowe turnieju odbędą się w Sankt Petersburgu, Monachium, Baku i Rzymie, natomiast mecze półfinałowe i finałowe odbędą się na stadionie Wembley w Londynie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *