To jest to, co wiadomo dzisiaj

To jest to, co wiadomo dzisiaj

Jak dotąd było to nic innego jak czysta fantastyka naukowa.

Dyski twarde przyszłości mogą być hologramami

Jednym z kluczy do startu w technologii jest umiejętność znalezienia w niej wsparcia Zapisz informacje cyfrowe. Fizyczne obiekty przechowujące wszystkie nasze informacje znajdują się na naszych komputerach i w sieci. Dlatego zawsze dobrze jest mieć pod ręką najlepszy dysk twardy i telefon komórkowy z wystarczającą ilością pamięci wewnętrznej, aby zatrzymać pociąg. W tym kontekście stale badane są sposoby uniknięcia głęboko zakorzenionych problemów, z jakimi borykają się fizyczne metody przechowywania danych, oraz wybieranie nowych aspektów, które mogą poprawić jakość i użyteczność naszych nośników pamięci.

IBM prowadzi badania od jakiegoś czasu O możliwości wejścia do magazynu Jednak poprzez hologramy Zawsze napotykali po drodze sporo problemów..

Przechowywanie danych poprzez system holograficzny

Nauka i technologia zawsze szukają sposobów na poprawę wydajności. To nie mniej. Przy tej okazji stajemy przed bardzo poważnym problemem, a mianowicie następującym Mamy centra danych całkowicie wypełnione informacjami Wydaje się, że w tej chwili jedynym rozwiązaniem jest jego dalsze budowanie i zwiększanie go.

Istnieją jednak zespoły technologiczne próbujące znaleźć alternatywy umożliwiające lepsze zarządzanie danymi. Jeden z nich jest Trójwymiarowe przechowywanie poprzez holografię. Używając kryształów i wiązek światła, można pokazać pewne dane, w zależności od kierunku skierowanej wiązki. Niektóre zespoły osiągnęły już sukcesy Z powodzeniem Dane pasują do tego typu mediów, co pokazuje Duża liczba plików mieści się na bardzo małej przestrzeni.. Konkretnie 46 GB w kilku milimetrach.

Według najnowszych badań IBM-a Przyszłość może potoczyć się w tym kierunku, ale nadal pozostaje szereg problemów do rozwiązania. Przede wszystkim umiejętność skutecznego przeniesienia dotychczas osiągniętych sukcesów na szerszą skalę.

Na tym filmie opublikowanym przez Microsoft można w stosunkowo prosty sposób zobaczyć, jak działa system wiązki światła Przechowywanie informacji.

Podsumowując tak złożony temat:

  • Generujemy niesamowicie dużą ilość danych. W rzeczywistości przechowywanie tego wszystkiego stało się bardzo niebezpieczne.
  • Z tego powodu podejmuje się próby przejścia w kierunku obrazowania holograficznego jako rozwiązania przyszłości, nad którym niektóre firmy pracują od jakiegoś czasu.
  • W zasadzie doprowadziłoby to do zauważalnej poprawy zarówno wydajności, jak i wydajności banków danych.
  • Holografia umożliwia wprowadzanie informacji Trzy wymiaryzwykle w kryształach.
  • Pozwala na przechowywanie ogromnej ilości informacji.
  • Czytnik przestaje być przedmiotem fizycznym, a staje się promieniem światła, który w zależności od sposobu odniesienia do danych odczytuje jedno lub drugie.

W ten sposób widzimy, że tak nie jest Nie jest to prosty proces Oznacza to, że istnieje trudność rozwojowa, której rozwiązanie wymaga czasu. Ostatecznie stoimy przed jednym z najmocniejszych założeń, jeśli chodzi o bycie alternatywą pokoleniową w dziedzinie przechowywania danych, chociaż jest to ścieżka, która wciąż ma wiele do odkrycia.

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *