To krater po ciemnej stronie Księżyca, który odkryła NASA

To krater po ciemnej stronie Księżyca, który odkryła NASA


Narodowa Administracja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (Krajowa Administracja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej)doniczka W skróceniu po angielsku), kilka dni temu zamieściłem wspaniałe zdjęcie Jama Shackletonapołożony po ciemnej stronie księżyc.


Fotografia jest efektem zachodzić na siebie Z dwóch ujęć, jak ujawniła sama organizacja: „To jest coś nowego mozaika Ujawnia siłę Dwie kamery Na orbicie księżycowej współpracujemy. Powstał na podstawie zdjęć uzyskanych przez kamerę Lunar Reconnaissance Orbiter Camera (LROC Ze względu na skrót w języku angielskim) i Kamera cieniinstrument NASA znajdujący się na pokładzie statku kosmicznego Korea Aerospace Research Institute Danori„, wyjaśniają w odpowiednim poście Instagrama.

LROC i ShadowCam

Chociaż LROC Zdobądź wysoki wynik identyfikacja Podczas przeglądania szczegółów Powierzchnia Lunar, znajduje swoje granice w tzw „Ukryta twarz” Z satelity nie można obserwować z naszej planety połowy półkuli Ziemi. W zadaniu tym pomagają Kamera cieniktórego wrażliwość, 200 Jest razy wyższy niż LROC, jest w stanie wykryć zacienione obszary i poradzić sobie z trudnymi warunkami „Oświetlenie jest za słabe”wyjaśniają z NASA.

„Z każdym aparatem Filantrop Dla warunków Błyskawica Analitycy mogą znaleźć konkretne w pobliżu biegunów Księżyca Zbieranie Sfotografuj oba instrumenty, aby odsłonić szczegóły Bez precedensów Z obszaru biegun południowy Według strony internetowej Meteored temperatury w obszarze pokazanym na obrazku mogą sięgać mniej więcej tej wartości 250 stopni poniżej zeraPozwól nam zachować nadzieję, którą kryją te doły woda Mrożony.


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *