„To motywuje mnie do wyjazdu z Panamą do udziału po raz pierwszy w Tulonie i pokonania Francji”

Panamscy kibice dowiedzieli się o twarzy Davida Donigi Lary podczas ostatnich eliminacji do Mistrzostw Świata, kiedy zgodnie z zaleceniami sztabu szkoleniowego został poinstruowany, aby przygotować się do wejścia piłkarzy, którzy podczas meczów byli zmiennikami.

Dóniga, jako pomoc techniczna pierwszego zespołu, była tą, która po obu stronach boiska pracowała z nimi, przygotowując ich przed wejściem.

Trenowany jako zawodnik niższych lig Realu Madryt, hiszpański trener ma duże doświadczenie jako asystent techniczny na stanowiskach w Boliwii, Hiszpanii, Grecji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kuwejcie, zanim dołączył do Panamy w piłce nożnej.

Dziś obejmuje stanowisko trenera reprezentacji Panamy do lat 21, która po raz pierwszy weźmie udział w turnieju Maurice Revello, na który przyjeżdżają zaproszenia. W ostatnich latach zawody te zyskały szerokie uznanie jako Mistrzostwa Nadziei Toulon, ponieważ służyły jako trampolina lub prezentacja obietnic młodych ludzi, którzy później osiągnęli sławę i sławę w światowej piłce nożnej. Został przemianowany na cześć jego twórcy.

Ta wyprawa na ziemię francuską wywołała szczególne zainteresowanie obserwowaniem pracy Davida Dónigi Lary w zespole. Trener z Madrytu, który zrobił wszystko, co w jego mocy, aby przygotować ekipę kanału, na kilka dni przed wyjazdem podzielił się z nami swoimi przekonaniami i obawami. Dziś po południu z 22 wybranymi zawodnikami wyrusza w podróż na francuską ziemię.

Czy od pierwszego kontaktu z piłką masz pewną pamięć?

Oczywiście, że tak. Jak nie mam wspomnień? Mam wspomnienia na zdjęciach iw głowie.

Po pierwsze, którzy są w głowie.

Mój ojciec był i nadal jest fanem piłki nożnej, kibicem Realu Madryt; Od najmłodszych lat kupują ci mundurek, wkładają go i dają piłkę. Odkąd byłam mała, myślę, że całe moje pokolenie, które dorastało w okolicach Madrytu, kiedy nasza mama pchała nas do stawiania pierwszych kroków, wkładało piłkę między nasze nogi, a stamtąd bawiło się z dziećmi na boisku, a potem w szkole, a potem wstąpić do związku, kiedy miałam siedem czy osiem lat.

Pokolenie z końca lat 80. w Hiszpanii i na początku lat 90. było dużo o graniu na ulicy i tam dorastaliśmy, i tam zespoły jednoczą się i rywalizują.

W którym momencie, poza graniem, pomyślałeś, że piłka nożna będzie twoją karierą?

Myślę, że to wynik tego, że zobaczyłem, że piłka nożna nie będzie moją karierą (śmiech). Jako trener osiągnąłem to, co chciałem osiągnąć jako zawodnik. Wyszedłem w przeciwnym kierunku.

Grając w młodości skoczyłem do trzeciej ligi, wszyscy moi koledzy z drużyny, z którymi grałem wcześniej, byli w wyższych kategoriach, zawodowcy, grając w drużynach narodowych i chyba widziałem siebie trochę dalej od tego poziomu; Byłem bardzo dumny, że w wieku 19 lat byłem w trzeciej lidze hiszpańskiej i mogłem grać, ale miałem wątpliwości.

Zaczęłam studiować wychowanie fizyczne i brać udział w szkoleniach. Pomyślałem, że może marnuję czas jako zawodnik, niedogodności, małe pieniądze, wydatki, nie mogę się uczyć, kontuzje, wszystkie te złe rzeczy w piłce nożnej, ale jeśli chcesz być piłkarzem, musisz zaakceptować to musisz to kochać, a ja tego nie chcę.

Poszedłem trenować jako trener, oddałem się służbie innym i lepiej mi to wyszło. Mówię ci… Jako gracz nigdy bym tego nie zrobił.

Obserwując ćwiczenia, zauważyłem, że preferuję szybkie wyjście w celu posiadania piłki, czy skłaniasz się ku temu?

Widziałem sesję, w której zwyciężyła strona defensywna; Zaczęliśmy pracować nad sytuacjami bez piłki, ponieważ myślę, że to tam drużyna ma największy deficyt. Przez trzy lub cztery dni dużo pracowaliśmy nad ofensywnymi pozycjami i profilami z piłką i bez piłki.

Więc to nie jest tak, że chcę wyjść szybko lub powoli. Prawdą jest, że chciałbym, aby drużyna posiadała wszystkie rekordy: jeśli przeciwna drużyna zabierze im piłkę, to wiedzą, jak ją zdobyć, aby ją ukraść; że jeśli ujarzmi cię i umieści w swoim królestwie, my też umiemy wyjść z kontrataku; Ktokolwiek dał nam piłkę, wiedząc, jak ją zdobyć i dbając o to, abyśmy znaleźli opcję, a jeśli możemy najpierw odebrać piłkę przeciwnikowi i przejąć ją w posiadanie, to w porządku.

Jak we wszystkich grach, wszystkie te sytuacje mogą się zdarzyć; Chcę, aby zespół był w stanie dostosować się do każdego.

Przechodząc do ekstremalnych konceptów, Twoim zdaniem wolałbyś Pep Guardiola czy Diego Simeone?

Najlepsze z obu. Mamy nadzieję, że drużyna będzie bronić się jak Atletico Madryt Simeone i atakować jak Guardiola; Miejmy nadzieję, że zespół będzie kontratakował jak Atlético Madryt i miejmy nadzieję, że będzie bronił piłki tak, jak ty bronisz, gdy Guardiola ją straci.

Turniej we Francji to towarzyski turniej o prestiżu i ekspozycji. Dokonując rzetelnej oceny, jakie są twierdzenia Panamy, gdy zmierzą się z Francją i Argentyną, drużynami o lepszych tradycjach piłkarskich i zasobach?

Najlepsza pierwsza połowa pierwszej gry! Zrobił najlepiej w pierwszej połowie naszego życia, w pierwszej połowie przeciwko Francji, to wszystko. Po przerwie zaczęliśmy myśleć o drugiej połowie.

Ponieważ jestem trenerem, wszystkie mecze, które planuję wygrać, robię to, ponieważ wierzę, że mogę wygrać, mam pewność siebie, wiarę i praktykę. Damy, w pierwszej połowie damy z siebie wszystko, aw drugiej wyjdziemy i zobaczymy, co się stanie.

Czy ze względu na psychologiczny wpływ pierwszy mecz będzie kluczem do Tournament Tour?

Wyniki w piłce nożnej są zmienne i nikt nie jest w stanie niczego przewidzieć. Postaramy się wygrać mecz, a podany wynik będzie sygnałem, bo widzieliśmy już Argentynę i będziemy wiedzieć, co zrobili.

Argentyńczycy będą również mieli odniesienie do tego, jak gra Francja i jak gramy, więc zaczyna się od momentu, w którym mamy pierwszą ramkę gry.

Pierwszym kandydatem jest reprezentacja Francji, która jest najsilniejsza z drużyną do lat 21. Argentyna prowadzi w przygotowaniach do Mistrzostw Świata U-20, Arabia Saudyjska jest teoretycznie najsłabsza z całej czwórki, zmierzyła się już z Panamą w Mistrzostwach Świata U-20 (Polska 2019) i Panama wygrała (2-1). Dzięki tym statystykom możemy oceniać, ale to, co motywuje mnie w piłce nożnej, to to, że mogę pojechać z Panamą, aby po raz pierwszy wziąć udział w Tulonie i pokonać Francję.

Oprócz polegania na pracy w terenie, czy masz narzędzia do zbierania danych o zawodnikach?

Najważniejsze jest to (wychodzi i pokazuje mi małą cyfrową karteczkę ze spodni): że nagrywamy wszystkie treningi i wokół treningów edytuję zdjęcia, żeby wyciągnąć wnioski, które mogę pokazać chłopakom, zobacz naszą strukturę i czy to, co robimy, jest takim czy innym rezultatem.

Czy w tym aspekcie prace prowadzone z pierwszym zespołem są kontynuowane?

że to. Mamy platformę do zobaczenia konkurentów. Udało nam się uzyskać mecz między Francją a Portugalią, sygnalizując chłopakom, z kim się zmierzą. Tylko członkowie naszej grupy A rozegrali mecz towarzyski. Następnie wszystkie narzędzia, których używam na poziomie osobistym, slajdy, ruchy na boisku itp.; Poza tym miałem kontakt z technikiem z Argentyny, został dodany do naszej kompletnej bazy danych.

Informacji nie brakuje, tego bardzo dobrze wyjaśniliśmy, a najważniejszy jest jego dostęp do odtwarzacza.

Jedna z poprawek wprowadzonych w piłce nożnej, w której największy wpływ na grę przypisuje się pięciu zmianom, ponieważ pozwala odnowić prawie połowę drużyny, błyskawicznie zmienić dynamikę i taktykę oraz czy drużyna ma pięć zmian na poziomie jedenaście przystawek?

To mentalna pułapka, ponieważ jeśli masz podstawowy zespół startowy, to dlatego, że myślisz, że to oni zrobią dla ciebie najlepiej. Piłkarz musi być wykształcony w tym sensie, bo nie będzie mu łatwo zrozumieć, że być może w przerwie, grając dobrze, wyjdą cztery; Gracz musi się do tego przystosować.

A przed nami turniej trzech meczów w sześć dni i dodatkowy, w którym będziemy mieli możliwość zagrania. Oczywiście mam taką zasadę; Pięciu lub sześciu piłkarzy najbardziej naturalną rzeczą jest ich powtórzenie, a pozostali będą odpowiednio postępować.

Dla mnie ten turniej jest teraz najważniejszy w moim życiu; Nikt nie może wątpić, jak bardzo zależy mi na wygranej i nie jest to dla mnie przeszkodą, bo nie chcę, żeby wszyscy grali.

Tak więc, ponieważ trenuję ze wszystkimi, każdego dnia i wszyscy wiedzą, co robić, nie mam nic przeciwko zmianom. Na poziomie osobistym jestem bardzo spokojny w stosunku do wszystkich i nie miałbym nic przeciwko, jeśli to konieczne, aby wprowadzić pięć zmian; W rzeczywistości przygotowuję się, aby to się stało.

Rozumiem, że to dynamika futbolu, ubrania mnie nie bolą, moje pierścienie nie spadają z powodu dyskwalifikacji piłkarzy, a oni muszą zrozumieć, że tak będzie.

Śpisz spokojnie, czy masz obsesję na punkcie mistrzostw i nie uspokajasz się?

Prawdę mówiąc, prawda jest taka, że ​​mam wiele rzeczy na głowie. Więc ciężko mi przestać i nieważne, jak wcześnie idę spać, mam rutynę bycia w domu, chodzenia wcześnie spać i wczesnego wstawania, moja głowa kręci się bardzo, ponieważ jestem bardzo podekscytowana.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.