To najbardziej inspirujący obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jaki kiedykolwiek widziałem

To najbardziej inspirujący obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jaki kiedykolwiek widziałem

Astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej Thomas Pesquet uchwycił ten niezwykły widok Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad deltą Nilu w Egipcie w listopadzie 2021 roku.

Thomas Becketta

Chcę porozmawiać o zdjęciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Myślałem, że widziałem najwięcej Zdjęcia z lotu SpaceX Crew-2 w listopadzie. Ale przegapiłem jeden i Tweet od Nujoud Fahoum Merancy, szef planowania misji eksploracyjnych w NASA, zwrócił moją uwagę w tym tygodniu.

„Zamierzam dzisiaj kontemplować ten ostatni obraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad deltą egipskiego Nilu” – napisał Merancy, przyjmując to jako zaproszenie do zrobienia tego samego. Zdjęcie pokazuje stację około 250 mil (400 km) nad regionem delty, gdzie rzeka dociera do Morza Śródziemnego. Ziemia poniżej jest oświetlona siatką świateł, podczas gdy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest oświetlona w ciemności.

obraz przychodzi Dzięki uprzejmości astronauty ESA Thomasa Bisqueta, który wykonał serię niesamowitych zdjęć Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas lotu w listopadzie, zanim statek kosmiczny Crew Dragon wrócił do domu.

Widziałem znacznie wyraźniejsze zdjęcia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widziałem jaśniejsze. Ale warstwy znaczeń na tym obrazie mnie poruszają. Stacja wydaje się wtapiać w spektakl świateł poniżej i trudno powiedzieć, gdzie kończy się Ziemia, a zaczyna kosmos. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest ukształtowana tak, jakby obejmowała ją delta Nilu, wszyscy ludzie, którzy tam teraz mieszkają, i głęboka historia tego obszaru.

Obraz jest bardzo imponujący, biorąc pod uwagę, że życie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jest ograniczone. Jest już na orbicie od ponad 20 lat i NASA tego chce Kontynuuj eksploatację zakładu do 2030 r.. Życie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie ulotnym obrazem tysięcy lat historii ludzkości reprezentowanej przez deltę Nilu. Ale stacja reprezentuje ambitne rozszerzenie ludzkości, dążenie do zdumienia.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna mogła znajdować się wiele mil od Nilu, kiedy Pesquet wykonał nieoczekiwane zdjęcie, ale obraz składa w całość wiele rozdziałów historii ludzkości, od żyznych pól na Ziemi po trudno dostępne gwiazdy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *