To nie jest ani Rosja, ani Polska

To nie jest ani Rosja, ani Polska

Jeśli chodzi o najwyższe na świecie spożycie alkoholu na mieszkańca, zaskakujące jest to, że ani Niemcy, Rosja, ani Polska nie znajdują się w czołówce. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Wyspy Cooka Na szczycie listy, zużywający ok 12,97 litrów alkoholu Czysta roczna ekstrakcja z rocznego spożycia napojów spirytusowych, piwa i wina.

Położone na środku południowego Pacyfiku, pomiędzy Samoa Amerykańskim a Polinezją Francuską, piętnaście wysp tworzących ten mały kraj wyróżnia się spośród innych. Plaże Biały Drobny piasek – wiele z nich jest całkowicie dziewiczy – jest piękny Błękitne laguny I jego Zielone Wzgórza. Absolutny raj na ziemi.

Jego życie 17 500 osób Jest bardzo spokojnie. Nie ma to nic wspólnego z zgiełkiem miasta, do którego przyzwyczajona jest większość Hiszpanii. Dzień mija w innym tempie, znacznie wolniej.

Laguna Aitutaki (Wyspy Cooka)

iStock

Etnicznie, tubylcy Maoryski, jego odmiany dialektalne są blisko spokrewnione z Maorysami z Tahiti i Nowej Zelandii. W rzeczywistości Wyspy Cooka są Wspólnotą Nowej Zelandii, na której żyje duża część Wysp Cooka.

tubylcy Żyją głównie z turystykiBył reprezentowany jeszcze przed pandemią covida 75% krajowego PKB. Według danych krajowego biura turystyki co roku wyspy odwiedza około 115 000 turystów.

[Cómo viven en el lugar habitado más remoto de la Tierra: se tarda hasta un mes en llegar desde España]

W życiu ojczystym, Uroczystości Jedna ze stron Bardzo ważne w ich kulturze, zarówno celebrując życie, jak i żegnając zmarłych. Jedzenie w tym sensie jest niezbędne. W wielu przypadkach podczas mniejszych uroczystości każdy powinien przynieść talerz z jedzeniem, aby wnieść swój wkład.

Jeden z interesów kraju Jego ziemia nie jest na sprzedaż Dla obcokrajowców. Zatem jedynym sposobem na zdobycie nieruchomości na Wyspach Cooka Dziedziczenie lub małżeństwo Z lokalną osobą.

Największy konsument alkoholu

Choć Wyspy Cooka są rzadkie, przewyższają kraje europejskie, które kojarzymy z tradycyjnie wysokim spożyciem alkoholu Łotwa (12,90 litrów na osobę) lub Republika Che (12,73 litra). Te trzy kraje, według szacunków WHO z 2019 r., to ok Jako jedyni na świecie przekroczyliśmy barierę 12 litrów. Na przykład średnia w Hiszpanii wynosi 10,72 litra.

Ulubiony napój mieszkańców, dostępny w wielu odmianach Ron. wskazany ObywatelDotyczy to alkoholu Ponad połowa spożycia alkoholu Osobnik z Wysp Cooka.

Zdjęcie archiwalne kilku osób z Wysp Cooka.

iStock

Jednak rzecznik ds. bezpieczeństwa wody i ratowania życia na Wyspach Cooka, Brent Fisher, wyjaśnił liczby. Radio Nowa Zelandia (RNZ), mają podstęp. Jedną z przyczyn wyjaśnia nadmierne spożycie alkoholu Turyści zostają w kraju dłużej. Spędzają tam kilka lat.

„Chociaż problem jest znaczący, liczby są zawyżone, ponieważ odwiedza nas tak wielu turystów z Nowej Zelandii, Australii czy Stanów Zjednoczonych” – wyjaśnił Fisher. I dodał: „Dopóki oni tu są, Piją więcej niż zwykle”. W wielu przypadkach spokojne życie w niebie i Chęć dobrej zabawy powoduje gwałtowny wzrost spożycia alkoholu.

Jednak Fisherowi potrzeba więcej Edukacja Wśród społeczeństwa, zwłaszcza większości, o zagrożeniach wynikających z nadmiernego spożycia alkoholu młodzież. Według badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia Wysp Cooka główną przyczyną zgonów młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat jest Wypadki drogowe. W roku 2012 63% miało związek z alkoholem.

Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), szkodliwe spożycie alkoholu „powoduje duże obciążenie chorobami i ma ważne konsekwencje społeczne i gospodarcze”. Według organizacji odbywają się one co roku 3 miliony zgonów Na całym świecie z powodu alkoholu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *