To są króliki, więc ich nie kradnij

ciemna sieć albo Internet ciemny to seria sieci, które nakładają się na ogólną sieć i wymagają serii Uzyskaj dostęp do określonych konfiguracji i oprogramowania.

W tej ciemnej sieci Tylko w zeszłym roku ponad 24 miliony HasłaA Jak wspomniano cyfrowe cienie Dane te oznaczają wzrost o ponad 60% w porównaniu z 2020 r.

W 2021 r. w Dark Web zarejestrowano do sprzedaży 24,6 miliarda danych uwierzytelniających W tej liczbie znajduje się około 6,7 miliarda kombinacji i haseł, co stanowi wzrost o prawie 1,7 miliarda w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wśród wszystkich możliwych kombinacji haseł, Jednym z najczęstszych jest „123456” które pojawiło się w 0,46% z nich.

Wszystkie te dane uwierzytelniające Rynki są sprzedawane w ciemnej sieci ale również dostępne dla piraci Ceny mogą się różnić. Obecnie najcenniejsze są te, które mają do czynienia z Kryptowaluta.

Niektórzy trafili tam po tym, jak to się stało Ogromny wyciek danych spowodowany awarią Bezpieczeństwo Chociaż byli inni, którzy trafili tam po tym, jak zostali okradzeni z grupami Złośliwe oprogramowanie które można kupić za jedyne 50 USD.

To pokazuje, że istnieje bardzo poważny problem z bezpieczeństwem haseł w plikach Internetponieważ zgodnie z danymi, 99% najczęściej używanych kluczy można ukraść w ciągu zaledwie jednej sekundy Za pomocą prostych narzędzi.

Ten raport radzi użytkownikom Skorzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego, a także złożonych menedżerów haseł, Chociaż nie gwarantuje to, że nie jesteśmy podatni na atak wyłudzanie informacji.

Niektóre duże firmy lubią Googlelub jabłko lub Microsoft Osiągnęli porozumienie z FIDO, że Możesz zalogować się bez konieczności używania haseł Chociaż na razie będziemy musieli poczekać, aż stanie się to rzeczywistością.

Wskazówki, jak zmniejszyć podatność haseł

  • Nie używaj tego samego hasła dla różnych kont.
  • Aktywuj Dokumentacja dwuskładnikowa.
  • Dodawaj do haseł wielkie i małe litery, cyfry i symbole.
  • Użyj wielu znaków (więcej niż 8).
  • Spróbuj zapisać swoje hasła i Nigdzie tego nie pisz.

Subskrybuj naszą stronę wiadomości Otrzymuj najnowsze informacje o technologii na swój e-mail.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *