To ulubione portale społecznościowe lekarzy, zgadzasz się?

W ciągu ostatnich kilku lat Internet stał się potężnym narzędziem, z którego korzysta coraz więcej osób. Dzięki temu portale społecznościowe zyskują na popularności. Do tej pory często z niego korzysta ponad cztery miliardy ludzi, co stanowi nieco ponad połowę światowej populacji. W niektórych przypadkach jest używany jako środek rozrywki, ale może być również Korzyść zawodowa.

Lekarze i Internet

Mając powyższe na uwadze, LekarzWiodąca globalna platforma, która łączy pracowników służby zdrowia z pacjentami, przeprowadziła badanie. W pracy wzięło udział 10 013 lekarzy z Meksyku, Brazylii, Włoch, Hiszpanii i Polski. Celem było poznanie ich nawyków internetowych i korzyści z tego płynących.

Na pytanie, jak często wyszukuje w Internecie tematy związane ze zdrowiem, 40% meksykańskich respondentów odpowiedziało, że robi to co roku, a 26% co miesiąc. Ci, którzy pracują najciężej z tymi wyszukiwaniami, to Brazylijczycy, ponieważ 28% twierdzi, że robią to codziennie.

Zapytano ich również, jakie strony internetowe dotyczyły tematów zdrowotnych. W Meksyku 22% odwiedza platformy takie jak Doctoralia, a 18% korzysta z sieci społecznościowych, będących krajem, z którego korzysta najczęściej. Natomiast Polska ogłosiła, że ​​jest największym użytkownikiem platform zdrowotnych z 32%.

Najczęściej używane sieci społecznościowe przez lekarzy

Kolejną kwestią do rozważenia jest komunikacja z lekarzami, więc zapytano ich, w jakich sieciach społecznościowych pracownicy służby zdrowia powinni być obecni w przyszłości. 30% Meksykanów odpowiedziało, że Facebook, a 24% wybrało Instagram, pozostawiając YouTube na trzecim miejscu z 21%. Nic dziwnego, że istnieje Instagram, sieć społecznościowa, która odnotowała wzrost na świecie, a w Meksyku zajmuje trzecie miejsce pod względem preferencji, według danych z Statystyka.

Podobnie, w odpowiedzi na to, jak ich zdaniem usługi zdrowotne będą wyglądały w przyszłości, 63% respondentów z Meksyku stwierdziło, że będą na bieżąco z najnowszymi odkryciami w medycynie, a 27% uważa, że ​​technologia zostanie wykorzystana do poprawy jakości opieki zdrowotnej. Pacjent.

Wskazuje to, że usługi zdrowotne online były trendem wzrostowym, który przyspieszył epidemię. Jest coraz więcej cyfrowych pacjentów w każdym wieku, ponieważ klinicyści dążą do większej widoczności. Wyniki tego badania potwierdzają ten trend.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że firmy świadczące usługi zdrowotne będą nadal się poprawiać, w odpowiedzi na zapotrzebowanie cyfrowych pacjentów, których liczba rośnie coraz bardziej w Meksyku i na całym świecie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *