Toby Amusan, rekordzista świata w biegu na 100 metrów przez płotki, został zawieszony za doping

Toby Amusan, rekordzista świata w biegu na 100 metrów przez płotki, został zawieszony za doping

Afrykański sportowiec Został tymczasowo zawieszony za naruszenie przepisów Protokół antydopingowy. Odpowiedziała: „Zamierzam walczyć z tymi zarzutami. Jestem czystym sportowcem”.

Mistrzyni świata i rekordzistka świata w biegu na 100 m przez płotki, Nigeryjczyk Toby’ego AmussanaZostał tymczasowo zawieszony za złamanie protokołu Antydoping– poinformował we wtorek Athletics Integrity Unit (AIU).

Protokół ten zobowiązuje sportowców do nieustannego informowania władz antydopingowych o ich lokalizacji, tak aby byli dostępni w przypadku nagłej kontroli.

sportowiec Potwierdził informację: „Dzisiaj AIU zarzuca mi rzekome naruszenie przepisów w związku z opuszczeniem trzech kontroli w ciągu 12 miesięcy” – powiedział.

„Zamierzam walczyć z tymi zarzutami, a moja sprawa zostanie rozstrzygnięta przez trzyosobowy skład sędziowski przed rozpoczęciem mistrzostw świata w przyszłym miesiącu” w Budapeszcie od 19 do 28 sierpnia. 26-letni zawodnik.

Nigeryjska zawodniczka, która była przekonana, że ​​może zostać oczyszczona i wziąć udział w mundialu, by obronić koronę, zapewniała: „Jestem czystą zawodniczką i regularnie poddaję się kontrolom AIU (…) Zostałam skontrolowana kilka dni po trzecim 'braku kontroli’”.

Rekordzista świata

Toby’ego Amussana W zeszłym roku zdobył złoty medal Mistrzostwa Świata odbyły się w Eugene (Zjednoczone państwo) z nowym rekordem świata (12.12).

W minioną niedzielę brał udział w mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie, gdzie ustanowił nowy rekord tego „spotkania” z wynikiem 12,34. (AFP)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *