Tokio 2020: To był ósmy dzień Igrzysk w Tokio

23:30Koszykówka
O 10:20 hiszpańska drużyna koszykówki mężczyzn gra pierwsze miejsce w swojej grupie przeciwko Słowenii Luka Doncic.

23:10lekkoatletyka
Nigel Amos, jedyny medalista olimpijski w historii Botswany, który zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, również wszedł do półfinału na 800 metrów.

22:35lekkoatletyka
O 13:35 Adrian Penn zmierzy się w drugim półfinale na 800 m mężczyzn w poszukiwaniu miejsca na finał.

22:05
W sobotę Chiny i Stany Zjednoczone zamknęły się na szczycie tabeli medalowej, oba z 46 medalami, chociaż Chiny mają 21 złotych na 16 dla Stanów Zjednoczonych.

21:40lekkoatletyka
O 13:15 do piątkowego finału trójskoku wkroczyła Ana Pelletiero z rekordem 14,62, co wyrównało jej najlepszy wynik na świeżym powietrzu.

21:05gimnastyka artystyczna
Pierwszym medalistą Hiszpanów w niedzielę od 10:00 będzie Ray Zapata w rundzie, pierwszy Hiszpan, który zakwestionował go od czasu Gervasio Devera w 2008 roku.

20:25gra w piłkę ręczną
Hiszpańska drużyna piłki ręcznej mężczyzn gra o 7:15 z Argentyną. Jest już rozstawiony do ćwierćfinału, ale w pozostałych dwóch meczach będzie starał się o pierwsze miejsce.

19:30Koszykówka
O 3:00 hiszpańska drużyna koszykówki kobiet zmierzy się z Kanadą. Tylko zespół Mondello dzięki zwycięstwu zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

18:45golf
W najbliższą niedzielę w Tokio rozpocznie się również o godzinie 00:30 zawody golfowe, kończące finałowym dniem i rozdaniem medali.

17:15Siatkówka
Kończy się w sobotę zwycięstwem Chin 3:0 nad Włochami w czwartym dniu pierwszej rundy siatkówki kobiet.

16:40Tenis ziemny
Złoto dla Szwajcarii w tenisie pojedynczym kobiet. Belinda Bencic wspomina Marca Rosseta w Barcelonie 92 po pokonaniu Czeszki Vondrosovej (7-5, 2-6, 6-2), która zdobyła srebrny medal. Brązowy Medal Ukrainy (Switolina)

16:32Tenis ziemnySzwajcarka Belinda Bencic zdobyła złoto w singlu kobiet, pokonując w finale czeską Marketę Vondrosovą 7:5, 2-6, 6:3.

16:05Koszykówka
Mecz koszykówki mężczyzn pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Czechami zakończył się wyraźnym zwycięstwem amerykańskiej drużyny różnicą 119-84.

15:52Koszykówka
Stany Zjednoczone 119-84 Czechy. Amerykanie zajmują drugie miejsce w tabeli i zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałowym. Stany Zjednoczone zmierzą się w ćwierćfinale z Włochami lub przegrywającą Hiszpanią-Słowenią.

15:46gra w piłkę ręczną
Warriors trzymają przepustkę do ćwierćfinałuData F. Borda

15:44Tenis ziemny
W finale kobiet odbędzie się trzeci set. Czeszka Vondrosova wróciła do wyrównania ze Szwajcarką Benciciem (7:5, 6:2).

15:32

lekkoatletyka

Thompson z Jamajki utrzymuje swój tron ​​na 100 m z rekordem olimpijskim

Historia Igora Barkii, specjalnego wysłannika do Tokio

Thompson świętuje swój złoty medal i rekord olimpijski. Zdjęcie: Afp

15:30lekkoatletyka
Złoto dla Polski. Polska drużyna mieszana zdobywa złoty medal w lekkoatletyce 4 x 400 metrów. Srebrny medal dla Dominikany i brązowy dla Stanów Zjednoczonych.

15:30Siatkówka plażowa
Na ósme miejsce w siatkówce plażowej! Męski duet Pablo Herrera i Adrian Gavira pokonał polski duet 2-1 w play-off i zapewnił sobie bilet do 1/8 finału.

15:28

Herrera i Gavira świętowali przejście do 1/8 finału. Zdjęcie: Efe

15:26

Eusebio Caceres będzie w finale długości

15:24lekkoatletykaMistrz skacze w posłuszeństwie i będzie walczył o swoją niespotykaną osobowośćHistoria Igora Barkii, specjalnego wysłannika do Tokio

15:23piłka nożna
Brazylia i Meksyk zagrają w drugim półfinałowym meczu Igrzysk. Brazylijczycy pokonali Egipt (1-0), a Meksykanie pokonali Koreę Południową (6-3).
Mecz Brazylia-Meksyk odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o 10:00.

15:21Siatkówka plażowa
Dzień zakończyliśmy rozstawieniem hiszpańskiej Herrery/Gaviry do 1/8 finału po wygranej 2:1 (31-29, 19-21 i 15-7) nad Cantorem/Luciakiem.

15:12idę na plażę
Herrera i Gavira zagrają wszystko w trzecim secie po remisie z Polakami w drugim secie.

15:01lekkoatletyka
Trójka na Jamajkę w teście Queen of Speed. złoto za Thompson zdziwiony ze znakiem 10.61, rekord olimpijski I druga najlepsza marka w historii. srebro dla Fraser Price (10,74) i Sherika Jackson, brąz (10,76)

14:54lekkoatletyka
Polska Zdobywa złoto w mieszanej sztafecie 4×400. srebro dla Republika Dominikany NS Zjednoczone państwo weź brąz
14:43lekkoatletyka
złoto za szwecję Daniel Stahl na płycie w wersji 68.90. A jego srebro też będzie szwedzkie Peterson (67.39) i brąz dla Austriaka Weißhaidinger (67.07)
14:21Siatkówka plażowa
Adrián Gavira i Pablo Herrera walczą w play-off o awans do 1/8 finału. Jego polscy przeciwnicy Kantor i Luciak. Pierwsza grupa jest w tej chwili bardzo wyrównana.

14:10lekkoatletyka
Natalia Romero z finału! Hiszpańska sprinterka była ostatnia w półfinale 800 m kobiet, mimo że wczoraj była bardzo blisko pierwszej serii.

14:00Tenis ziemny
Rozpoczyna się finał gry pojedynczej kobiet! O złoty medal walczą Szwajcarki Belinda Bencic i czeska Marketa Vondrosova.

13:59piłka nożna
Mecze półfinałowe między Hiszpanią a Japonią odbędą się na stadionie Saitama w przyszły wtorek o godzinie 13:00 (czasu długopisowego).

13:58piłka nożna
Brazylia również dotarła do półfinału po pokonaniu Egiptu 1:0 po bramce Cunhy. Wszystko wskazuje na to, że jego przeciwnikiem będzie Meksyk, który w pierwszych minutach drugiej połowy pokona Koreę Południową 3:1

13:58gra w piłkę ręcznąHiszpania przegrywa z Węgrami, a podanie zostanie rozegrane ostatniego dnia przeciwko Rosjanom (25-29).

13:50Tenis ziemny
Elina Svitolina zdobywa brązowy medal! Wspaniały powrót ukraińskiej tenisistki, która po przegranej pierwszego seta i odpadnięciu w drugim pokonała Elenę Rybakinę 1-6 7-6 6-4 o brąz.

13:45piłka nożna
Hiszpania zna już swojego półfinałowego przeciwnika. Japonia pokonała Nową Zelandię w rzutach karnych

13:37Tenis ziemny
Ukrainka Svitolina zdobywa brąz po powrocie z Rybakiną (1-6, 7-6, 6-4)

13:35piłka nożna
O rywalach Hiszpanii w półfinale decydują rzuty karne. Japonia i Nowa Zelandia remisują na zero.

13:25Ogrodzenie
złoto dla Rosjan Republika Chińska pokonała Francję 45-41 w drużynowym finale szabli kobiet i zawiesiła nowy złoty medal w tych Igrzyskach Olimpijskich. Korea Południowa, brąz.

13:20

Eusebio Caceres w skoku, który dał mu przepustkę do finału. Zdjęcie: Efe

13:20lekkoatletyka
Eusebio Caceres do finału! Hiszpański zawodnik wchodzi do finału skoku w dal po dziewiątym najlepszym czasie w roku, osiągając 7,98 metra jako najlepszy skok.

13:16lekkoatletyka
Niespodzianka w eliminacjach na 100 metrów mężczyzn. Brommel zakończył swoją czwartą serię z wynikiem 10,05 i będzie musiał poczekać, aby zobaczyć, czy awansuje do półfinałów ile razy (pierwsze trzy podania z każdej serii i trzy najlepsze podania)

13:05piłka nożna
Spotkanie pomiędzy Japonią a Nową Zelandią, w którym rywalizuje z Hiszpanią w półfinale, również zakończyło się dogrywką z wynikiem 0:0 po 90 minutach.

13:04gra w piłkę ręczną
komfort. Hiszpania przegrywa z Węgrami 11-14. Wojownicy nigdy nie kończą wchodzić na imprezę.

12:58lekkoatletyka
Eusebio Caceres oddał już swój pierwszy skok w klasyfikacji skoków w dal. Skoczył na 7,98, co jest jak dotąd trzecim najlepszym wynikiem w swojej grupie kwalifikacyjnej. Najlepsza była kubańska Echevarría z wynikiem 8,50.

12:52gra w piłkę ręcznąGuerreras gra z Węgrami, które przegrały wszystkie trzy mecze, z bramkąPrzypieczętuj rankingi do ćwierćfinału trzecim zwycięstwem.

12:50Tenis ziemny
Ukraińska tenisistka Svitolina wygrywa drugiego seta z Rybakiną (6-1, 6-7) i awansuje do trzeciego seta w meczu o brązowy medal.

12:48Tenis ziemny
Karino demontuje Djokovica i zdobywa brązHistoria Emilio Fe Escudero, specjalnego wysłannika do Tokio

12:45lekkoatletyka
Finał 100 m kobiet został rozstrzygnięty dziś po południu. Jamajczycy Shelley Ann Fraser-Price (2008 i 2012) oraz Ellen Thompson (2016), złote w trzech ostatnich edycjach, nie opuszczą spotkania.

12:39lekkoatletyka
Popołudniowa sesja już trwa na Stadionie Olimpijskim, gdzie czeka nas kilka ekscytujących finałów, w tym bieg na 100 m kobiet.