Top 7 najlepszych strzelców w historii Mistrzostw Świata U-20: rekord należy do Argentyńczyka

Top 7 najlepszych strzelców w historii Mistrzostw Świata U-20: rekord należy do Argentyńczyka

Rozpocznie się już w najbliższą sobotę Podświat 20 i Reprezentacja Argentyny Po raz pierwszy prowadzony przez Javiera Mascherano Uzbekistan Na stadionie Umm Al-Modon w Santiago del Estero. Albiceleste jest najbardziej zwycięską drużyną w rozgrywkach, a także ma najlepszego strzelca wszechczasów w tej kategorii: Javiera Pedro Saviolę. River, były zawodnik Barcelony i Realu Madryt, zaliczył oszałamiający występ w edycji 2001, strzelając 11 bramek w trzecim zwycięstwie turnieju Jose Pekermana.

El Conejito dopełnił ten bezprecedensowy rekord siedmiu meczów rozegranych na stadionie José Amalfitaniego Veleza Sarsfielda. W fazie grupowej strzelił pięć bramek (3 przeciwko Egiptowi i 2 przeciwko Jamajce), w ćwierćfinale powtórzył hat-tricka z Francją, w półfinale zaliczył dublet z Paragwajem i strzelił ostatniego gola w finale z Ghana.

Wątki

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *