Torpeda Lewandowski szuka swojego 600. celu

Połowa bramek Barcelony nosi ten sam podpis: Złoty But w ostatnich dwóch sezonach. Nikt nie próbował więcej niż on przeciwko Interowi. Do ośmiu razy strzelał. Jeśli kiedykolwiek istniał piłkarz na takim poziomie, jakiego oczekiwano, to był nim Robert Lewandowski. Podpisany, zapłacił Bayernowi 45 milionów, za swój cel i nie przestawał strzelać, świętował już 14 razy.

Nic nie definiuje słupa lepiej niż strzał. Nie na próżno był królem strzelców drugiej ligi z Znickes-Proschko i pierwszej ligi z Lechem Poznań przed wyjazdem do Niemiec, gdzie siedmiokrotnie zdobywał tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Teraz jest liderem w ligowej tabeli, prawie bez potrzeby adaptacji, bez cienia pogorszenia wyników w wieku 34 lat.

Był dwukrotnie związany w Białym Domu

Nie postawił stopy na Bernabeu od czterech lat, gdzie nie wygrał i nigdy nie zmierzył się z Luninem

Podczas 17 kampanii Leo Messi strzelił 26 bramek, z czego 14 w Białym Domu, w swoich 45 klasykach. W zeszłym sezonie Aubameyang był punktem odniesienia na Bernabeu. Gabon strzelił dwa gole i sprawił, że Ferran Torres był trzecim w swoim jedynym występie. A teraz celem Blaugrany jest Lewandowski.


Przeczytaj także

awangarda

Barcelona 9 dobrze zna Real Madryt, zespół spoza Niemiec, z którym zmierzył się nie raz, osiem razy, w którym strzelił sześć bramek. Lewandowski na pewno nie zapomni dnia 24 kwietnia 2013 roku. Tego wieczoru jako napastnik Borussii rozegrał w Dortmundzie mecz pokerowy z białą drużyną. Mając na koncie trzy zwycięstwa i dwa remisy, Torpedo musi tylko wygrać na Bernabeu, ponieważ strzelił tylko raz z rzutu karnego, w koszulce Bayernu.

Siedem w pierwszej części i siedem w drugiej

Strzelił dziesięć goli prawą nogą, dwa lewą i dwa głową.

Minęły już ponad cztery lata, odkąd postawił stopę w Madrycie. W rzeczywistości nie wie, co to znaczy grać przeciwko Courtois – jest niski – lub mieć przed sobą dwa kolory. W 2020 roku grały Polska i Ukraina i choć Łunin stracił dwie bramki, Lewandowski nie brał udziału w tym pojedynku.

Polak bardzo jasno wyraża swoją misję. Oprócz kierowania zespołem i tworzenia kostiumów, musi ukończyć specjalizację. Wykonuje średnio 17 podań na mecz, ale wiele jego wślizgów wygasa, aby oddać strzał, ponieważ próbuje strzelać 4,5 razy co 90 minut.

Jego 599. goli

344 z Bayernem, 103 z Dortmundem, 76 z Polską, 41 z Lechem Poznań, 21 z Znicz-Proschko i 14 z Blaugraną.

Obrona rywalek nie może być spokojna, ponieważ nie mają ulubionego momentu, z siedmioma bramkami w pierwszej połowie i siedmioma w drugiej, a także dlatego, że widzą drzwi ze wszystkich stron. Prawą nogą strzelił dziesięć goli, w tym pięty przeciwko Valladolid i jeden spoza obszaru, dwa lewą nogą (pierwsze konto w San Sebastian) i dwa głową. Jego repertuar jest niewyczerpany. Nic dziwnego, że spadkobierca torped Muller szuka dziś po południu swojego 600. profesjonalnego gola: 344 z Bayernem, 103 z Dortmundem, 76 z Polską, 41 z Lechem Poznań, 21 z Znickes-Proschko i 14 z Blaugraną. Brakuje mu jednego, a jego pierwszym klasycznym ciastem będzie tort na 600 świec.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *