TotalEnergies i KGHM partnerem w budowie nadmorskich farm wiatrowych w Polsce poprzez EFE

© Reutera. Partner TotalEnergies i KGHM przy budowie nadmorskich farm wiatrowych w Polsce

Paryż, ok. 12 (.) .- Francuska grupa energetyczna Total Energies ogłosiła we wtorek, że weźmie udział w przetargach na budowę nadmorskich farm wiatrowych w Polsce we współpracy z polską grupą górniczą KGHM.

Francuska firma poinformowała w oświadczeniu, że sojusz wykorzysta doświadczenie Total Energy w zarządzaniu dużymi projektami i globalnymi łańcuchami dostaw w środowiskach morskich, przyczyniając się jednocześnie do pogłębiania przez KGHN znajomości polskiego rynku. .

Dodał, że oferta poprawi projekty o „silnej pozycji treści lokalnych” i „przyczyni się do dostarczania zielonej energii elektrycznej po konkurencyjnej cenie”.

Polski rząd rozpoczął serię przetargów na jedenaście farm wiatrowych na Bałtyku o łącznej mocy ponad 10 gigawatów.

Total Energies rozwija portfel projektów wiatrowych o mocy ponad 10 GW w Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Tajwanie, Francji i Stanach Zjednoczonych. Ponadto może brać udział w przetargach publicznych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, a także w Norwegii i Polsce.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.