Towarzystwo Marsowe uruchamia Instytut Technologii Marsa

Towarzystwo Marsowe uruchamia Instytut Technologii Marsa

Jak ogłoszono w środę, Towarzystwo Marsowe podjęło inicjatywę utworzenia Instytutu Technologii Marsa (MTI), którego celem będzie rozwój technologii potrzebnych do kolonizacji Czerwonej Planety.

„SpaceX i inne firmy zajmujące się wystrzeliwaniem rakiet bardzo szybko pracują nad opracowaniem systemów transportowych, które zabiorą nas na Marsa” – mówi Robert Zubrin, prezes Mars Society. Potrzebujemy instytucji zajmującej się rozwojem technologii, które pozwolą nam żyć, gdy już tam dotrzemy.

„Jednak wszystkie materiały potrzebne do osadnictwa ludzkiego znajdują się już na Marsie Musimy stworzyć technologie umożliwiające ich przekształcenie w paliwo, tlen, żywność, cegły, cement, metale, szkło, tkaniny, tworzywa sztuczne, energię i samą pracę.. Jak już mówiłem w wielu artykułach, same miasta Marsa będą koloniami wynalazców zajmujących się rozwojem tych dziedzin i będą wykorzystywać powstałe w ich wyniku technologie, aby przetrwać i prosperować na Czerwonej Planecie oraz uzyskać dochody potrzebne do opłacenia licencjonowanego importu. Takie wynalazki na planecie pochodzenia.

„Dlaczego więc nie założyć Mars Institute of Technology na Ziemi już teraz? Uzasadnienie biznesowe inwestowania w taką organizację nie jest tak jasne, jak w przypadku startupu lub jakiejkolwiek innej firmy zajmującej się obecnym rynkiem gruntów. Dlatego też jeszcze się nie wydarzyło. Początkujących finansistów będzie musiała motywować długoterminowa wizjaa nie krótkoterminowe zyski. Nadzieja, a nie chciwość, zabierze nas na Marsa.”

„Ale MIT zbił fortunę na patentowaniu i licencjonowaniu wynalazków swoich naukowców. Z czasem MTI będzie mogło zrobić to samo, a w procesie tworzenia pakietu nie tylko Stworzy pierwszą generację technologii, które pozwolą nam wystrzelić na Marsa, ale także pokazać praktyczne zastosowanie jednej z głównych zasad ekonomicznych. Zawarł także miasta-państwa na Marsie.

Ogólnie rzecz biorąc, trzy najważniejsze potrzeby, przed którymi stanie kolonia na Marsie, to poważne ograniczenia dotyczące siły roboczej, pól uprawnych i źródeł energii. aby zaspokoić niedobory siły roboczej Mars będzie potrzebował innowacji w obszarach automatyzacji, robotyki i sztucznej inteligencji. Aby przezwyciężyć niedobory ziemi, Mars będzie potrzebował innowacji w biotechnologii, w tym inżynierii genetycznej, produkcji żywności mikrobiologicznej i zaawansowanych systemów rolniczych, takich jak hydroponika i biologia syntetyczna. Aby poradzić sobie z brakiem paliw kopalnych i elektrowni wodnych oraz słabymi źródłami energii słonecznej i wiatrowej, Mars będzie musiał wprowadzić innowacje w zakresie zaawansowanych technologii nuklearnych, w tym rozszczepienia i syntezy jądrowej.

W swoich początkowych wysiłkach MTI skoncentruje się na obszarze biotechnologii. Powodem tego wyboru jest to, że inni ciężko pracują nad sztuczną inteligencją, a zaawansowane badania nuklearne wymagają większych nakładów kapitałowych, niż moglibyśmy zgromadzić w najbliższej przyszłości. Natomiast projekty badawcze w dziedzinie biotechnologii można rozpocząć przy niewielkich wymaganiach kapitałowych i generować duże zyski finansowe w celu wsparcia dalszego rozwoju badań. Trwają również szeroko zakrojone prace w dziedzinie biotechnologii, ale obecne badania nie kierują się tymi samymi ograniczeniami i trendami ulepszeń, jakie można spotkać na Czerwonej Planecie, w szczególności potrzebą produkcji żywności na dużą skalę przy surowych ograniczeniach w zakresie gruntów ornych.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *