Trener Julio Urias potwierdził, że europejska trasa spełniła oczekiwania – Prensa Libre

Zespół rajdowy kierowany przez Julio Uríasa zakończył pracę w Europie i wróci do kraju w końcowej fazie przygotowań do Tokio. (Zdjęcie Julio Urias).


Julio Urias w rozmowie z Prensą Lieber wskazał, że Maritza Ponsio, Jose Raimondo, Jose Calil i Mayra Herrera przybędą do kraju we wtorek rano, a Luis Angel Sanchez i reszta delegacji przybędą w następną środę.

Na zakończenie dni treningowych w Europie gwatemalska grupa piechoty pracowała w sobotę w Loydzu, w Polsce, ciesząc się zalesionymi ogrodami i chłodną pogodą, idealną do uprawiania lekkoatletyki.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników zespołu podczas trasy. Wracamy do Gwatemali bardziej podekscytowani niż kiedykolwiek, zwłaszcza gdy widzimy wyniki osiągnięte w tym konkurencyjnym okresie przygotowań” – powiedział strateg.

Julio Urias liczy na europejską trasę koncertową, która zakwalifikuje Mayrę Herrerę i Luisa Angel Sancheza do igrzysk olimpijskich, a także poprawi ich pozycję w klasyfikacji Maritzy Ponsio i Jose Raimundo.

Został zakwalifikowany do Tokio w testach Dudince na Słowacji, gdzie Uriel Barrando i José Ortíz również dostali bilet, którzy zostali dodani do innych demonstrantów José Alejandro Barrondo i Mirna Ortiz. W sumie sześciu zawodników z przepustką na Olimpiadę.

Zespół zakończył szkolenie w Polsce, gdzie spodziewał się zawodów, ale został odwołany z powodu epidemii. (Zdjęcie Julio Urias).

„Zgodnie z planem będziemy teraz trenować w Gwatemali, aby przygotować się do zawodów kwalifikacyjnych w A Coruña w Hiszpanii 5 czerwca, o ile pozwolą na to ograniczenia Covid-19, ponieważ będą to ostatnie zawody przed Tokio”, – dodał trener. Uria.

Marsz stał się jednym z najsilniejszych sportów w Gwatemali, o czym świadczy liczba zawodników sklasyfikowanych w nadchodzących pojedynkach olimpijskich, do których w kwalifikacjach ma dołączyć Eric Barondo, londyński medalista z 2012 roku.

Mayra Herrera wygrała Grand Prix na 20 km w Ołomuńcu w Czechach. (Zdjęcie Julio Urias).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *