Trudna sytuacja migrantów na granicy białorusko-polskiej

Pierwsza poprawka:

W tym numerze reporterów udajemy się na granicę białorusko-polską, aby poznać dokładną sytuację migrantów próbujących przedostać się do Europy. Jedziemy również do Francji, aby zrozumieć wpływ inflacji na koszty surowców i na sudańską wyspę Tuti, aby dowiedzieć się, co myśli ludność tego kraju po wojskowym zamachu stanu. Ponadto zobaczymy powrót aktywów do Beninu z Francji oraz szybowca dla osób niepełnosprawnych w RPA.

Sytuacja na granicy między Białorusią a Polska Grozi, że stanie się prawdziwym kryzysem humanitarnym. Są tysiące migrantów, głównie z Afryki, Bliskiego Wschodu czy Afganistanu, którzy przybyli tam z zamiarem przedostania się na terytorium Unii Europejskiej. To skłoniło blok europejski do wyrażenia zgody na nowe sankcje przeciwko rządowi w Mińsku, który oskarża o organizowanie tego, co nazywa „atakiem hybrydowym”. Na lądzie migrantom udaje się przetrwać na mrozie, a także padają ofiarą nadmiernego użycia siły przez władze obu krajów. Kuba Kaminsky, Gulliver Cragg, Alex Le Bourdon i Monia Kassem pojechali dowiedzieć się więcej o trudnej sytuacji na granicy.

zatrudnienie FrancjaRośnie inflacja, a wraz z nią koszty surowców. Ceny produktów takich jak pszenica, mleko i oleje spożywcze osiągnęły swój szczyt mniej więcej dekadę później. I chociaż może to być dobra wiadomość dla niektórych rolników, konsumenci odczuwają obciążenie kieszeni. Sprawozdania Catherine Witt, Johanna van Hoofa i Denisa Sebastiana.

Sudan Nie znalazła jeszcze jasnego wyjścia z wojskowego zamachu stanu dowodzonego przez generała dywizji Abdel Fattaha Al-Burhana. Demonstracje wzywające do powrotu cywilów do władzy stały się coraz częstsze, ale odkąd wojsko przejęło władzę, policzono już ponad 20 zgonów. Nasi specjalni wysłannicy do Sudanu odwiedzili Tuti, wyspę w sercu Chartumu, stolicy kraju. Ten niewielki obszar o powierzchni 8 kilometrów kwadratowych, otoczony wodami Nilu, dostarcza większość owoców i warzyw spożywanych w stolicy. Karim Yahyaoui, Abdullah Malkawi i Taher Hani wysłuchali opinii mieszkańców Tuti na temat wojskowego zamachu stanu.

Chłopcy Odzyskał 26 dzieł sztuki, które zostały zrabowane przez siły francuskie podczas epoki kolonialnej w 1892 roku. W ramach inicjatywy prezydenta Emmanuela Macrona, który poprzez podpisaną w zeszłym roku ustawę o zwrócenie dziedzictwa Afryce. Powodem obchodów Beninu jest jednak tylko niewielka część z ponad 5000 dzieł, które ten afrykański kraj stara się przywrócić. Obecnie szacuje się, że 90% afrykańskiego dziedzictwa kulturowego znajduje się w Europie.

Jeden z najpopularniejszych sportów w Afryka Południowa Jest teraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Nowe krzesło, wyprodukowane we Francji, pozwala teraz każdemu doświadczyć adrenaliny paralotniarstwa. Aby to udowodnić, dołącz do tej przygody Tarryn Tomlinson, założyciel organizacji pozarządowej, która faktycznie najechała Kilimandżaro na wózku inwalidzkim. Caroline Dumay, Stefan Karstens i Nadon Theron rozmawiali z nią o swoich doświadczeniach z paralotniarstwem.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *